Wojna na Ukrainie wciąż się zaostrza. Kolejne polskie browary dołączyły do pomocy obywatelom ukraińskim – wśród nich znalazła się m.in. PINTA. Wsparcie okazują również multitapy.

Browar PINTA wypuszcza piwo NO TO WAR! Kyiv, które zostało uwarzone jeszcze przed wojną wspólnie z ekipą Browaru Rebrew z okolic Kijowa.

Reklama

– Dochód PINTY ze sprzedaży tego piwa przekażemy na fundusz pomocowy SOS Ukraina Polskiej Akcji Humanitarnej. Do akcji zachęcamy też hurtownie, bary i sklepy, które będą dystrybuować NO TO WAR! – razem pomożemy bardziej! – pisze na Facebooku Browar PINTA.

Browar Karczewski wykorzystuje swój firmowy samochód do transportu darów dla Ukraińców. Natomiast Browar Wagabunda przygotował specjalny cennik – całkowity dochód z tej oferty zostanie przekazany dla potrzebujących pomocy osób poszkodowanych przez wojnę.

– Każde z piw ma swoją cenę, ale możesz zaproponować własną. Nie ważne czy będzie to tyle ile wskaże cennik, czy dołożysz 1,2 czy 100 zł więcej do podanej ceny. Za dochód z całej tej sprzedaży zrobimy coś dla ludzi którzy potrzebują naszej pomocy. Jak? Jeszcze nie wiem, piszę to bardzo emocjonalnie. Kupimy za to potrzebne artykuły i przekażemy któreś z organizacji pomagającej uchodźcom czy wpłacimy na jedną z wielu zbiórek które krążą od kilku dni w internecie. W każdym razie – pomożemy – mówi Piotr Pawlak z Browaru Wagabunda.

Browar De Facto zadeklarował, że z każdego piwa sprzedanego do 4 marca przez firmowy sklep internetowy złotówka trafi na zbiórkę prowadzoną przez fundację Pomaga.pl.

Z kolei Browar Zakładowy ogłosił, że ze sprzedaży serwowanego w dwóch lubelskich lokalach piwa Putin Ch** na zbiórkę prowadzoną przez SiePomaga.pl przekazano 5741 złotych.

– W weekend dosłownie zasypaliście nas wiadomościami z pytaniem o butelki i kegi w ogólnej sprzedaży, popłynęły już maile z zamówieniami z kraju itd. Kiedy zaczynaliśmy akcję, w ogóle nie planowaliśmy szerszej dystrybucji, tym bardziej, że piwa nie jest bardzo dużo. Nie planowaliśmy również rozlewu w butelki. Ale po tym co zobaczyliśmy i jak duży odzew się pojawił, zdecydowaliśmy, że piwo powinno trafić do innych pubów i sklepów – pisze Browar Zakładowy.

Lokal Czeska Baszta z Warszawy ogłosił 20-procentowy rabat dla gości z Ukrainy oraz zadeklarował, że 10% dochodu trafi na cele charytatywne. Szczeciński multitap The Office otrzymał altbiera uwarzonego przez Browar Palatum według receptury Marcina Chmielarza za symboliczny grosz i cały dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama