fot. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych/Facebook

Blisko 800 piw domowych zostało ocenionych w ramach tegorocznych Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. W najbliższą sobotę poznamy pełne wyniki.

Wśród finalistów konkursu znaleźli się:

American Brown Ale:

  • Artur Kaczmarczyk
  • Ireneusz Misiak
  • Jakub Kawa
  • Karol Okoń
  • Krzysztof Chmiel
  • Mariusz Zaborowski
  • Waldemar Wach
  • Wojciech Hornowski

Angielskie Barley wine:

  • Artur Wojnarowski, Marcin Jędrzejewski, Bartosz Stopa
  • Bartosz Barczyk
  • Bartosz Nagiewicz
  • Michał Tomaszek
  • Paweł Twardak

APA z herbatą:

  • Adam Pieczka, Jolanta Pieczka
  • Adrian Gardian
  • Anna Jodłowska
  • Damian Barwiński
  • Filip Guilherme
  • Grzegorz Zemla
  • Kamil Dudek
  • Mirosław Herczek
  • Roman Kita
  • Sebastian Mucha
  • Waldemar Mudryk

Belgian Tripel

  • Adam Dymarczyk
  • Benedykt Kornaś
  • Daniel Górecki
  • Daniel Śledzikowski
  • Kamil Pastor
  • Marcin Kamiński
  • Paweł Wilczyński
  • Piotr Sztuk
  • Tobiasz Jagiełło
  • Zbigniew Jarosik

Brett Grodziskie:

  • Kamil Pasierbik
  • Maciej Palusiński, Joanna Mitek-Palusińska
  • Mariusz Bystryk
  • Mikołaj Pieczynski
  • Tomasz Piszczelski

Polotmave:

  • Ireneusz Juraszczyk
  • Kamil Pasierbik
  • Łukasz Sklarek
  • Maciej Furmanek
  • Mariusz Jachimowski

Gose:

  • Damian Korzeniewski
  • Jerzy Koczurek
  • Mariusz Bystryk
  • Mariusz Nowicki
  • Szymon Kamiński

Juicy Sour:

  • Artur Lesiak, Iwona Lesiak
  • Damian Korzeniewski
  • Jakub Kawa
  • Jakub Kosiński
  • Krzysztof Grzegorczyk
  • Mateusz Szprendałowicz, Karol Marcula
  • Patryk Szkudlarek
  • Paweł Tokarski, Grzegorz Szymecki
  • Piotr Rosenbaum
  • Rafał Stróżyna
  • Sławomir Kamiński
  • Szymon Kamiński
  • Witold Borczyk

Koźlak:

  • Krzysztof Zach
  • Marcin Gruszczyński
  • Marcin Szarowski, Katarzyna Czaja
  • Michał Pomianowski
  • Mikołaj Borzyszkowski
  • Sebastian Gębala
  • Sławomir Kamiński

New England IPA:

  • Damian Korzeniewski
  • Jakub Kawa
  • Marcin Bukowski
  • Mariusz Jachimowski
  • Mateusz Okrój
  • Rafał Cecotka
  • Szymon Kamiński
  • Tomasz Rapiej

Nowofalowy Pils:

  • Maciej Brzozowski
  • Maciej Furmanek
  • Marcin Jędrzejewsk
  • iMariusz Bystryk
  • Paweł Wilczyński
  • Piotr Łapuć

Pastry Imperial Stout:

  • Janusz Švach
  • Maciej Brzozowski
  • Nikodem Fajdek
  • Paweł Kowalewski

Stout Owsiany:

  • Adam Adamczuk
  • Andrzej Poturalski
  • Artur Wojnarowski, Bartosz Stopa
  • Dawid Bobryk
  • Dorota, Jarosław Przybyłko
  • Jacek Stachowski
  • Kamil Otola
  • Łukasz Flis i Olga Flis
  • Mariusz Chilmon
  • Michał Daniłowski
  • Paweł Powroźnik
  • Paweł Twardak

Witbier:

  • Andrzej Pilarczyk
  • Ireneusz Misiak
  • Jacek Stachowski
  • Mateusz Krata
  • Piotr Czachor
  • Piotr Mazurek

Żytnia IPA:

  • Andrzej Pilarczyk
  • Bartłomiej Pochwat
  • Damian Torba
  • Ireneusz Misiak
  • Marcin Kamiński
  • Piotr Rosenbaum

W kategorii Niskoalkoholowe New England IPA do 2% alkoholu finał się nie odbędzie – wszystkie zgłoszone piwa miały przekroczony limit zawartości alkoholu.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w brewpubie Otwarte Bramy w Pruszkowie koło Warszawy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku