Potwierdziły się plotki o tym, że to właśnie Doctor Brew jest zainteresowany kupnem należącego do Browarów Regionalnych Jakubiak Browaru Lwówek. Umowa, zakładająca wydzierżawienie zakładu jednemu z największych polskich rzemieślników na dwa lata oraz wyłączność na kupno tego zakładu przez wrocławską spółkę, jest już zawarta. 

W ramach dzierżawy lwówecki browar będzie produkował zarówno piwa marki Lwówek, jak również piwa „doctorów”. Jak informuje Rzeczpospolita, plany ekipy Doctor Brew są ambitne. Docelowo, po zakupie i znacznej modernizacji browaru i dwukrotnemu zwiększeniu obecnych mocy produkcyjnych Lwówka, Doctor Brew chce tam przenieść całość swojej produkcji. Fundusze potrzebne na ten cel mają zostać zebrane m.in. poprzez zbiórkę crowdfundingową. 

Reklama
Produkcja w Browarze Lwówek to dla nas zaszczyt, wyzwanie i wielki krok naprzód pod wieloma względami. To zwiększenie potencjału, uniezależnienie od produkcji kontraktowej, ale przede wszystkim wyższa kontrola nad procesami i jakością produkcji. W rezultacie pozwoli nam to zwiększyć skalę biznesu i dążyć do pozycji lidera segmentu kraftowego i regionalnego piwa w Polscemówi Łukasz Lis, prezes zarządu Doctor Brew sp. z o.o.

Razem z browarem Doctor Brew przejmie wszystkie sześć marek piw produkowanych przez Browar Lwówek.

Nie jest to pierwsza w ostatnim czasie duża transakcja dokonana przez Marka Jakubiaka – na początku tego roku sfinalizowana została sprzedaż Browaru Tenczynek firmie należącej do Janusza Palikota. 

Reklama