Powstała koalicja instytucji oraz przedstawicieli sektorów związanych z produkcją, dystrybucją i sprzedaży alkoholu na rzecz legalizacji handlu tego rodzaju produktami przez internet – informuje Portal Spożywczy. Na jej czele stanęła Krajowa Izba Gospodarcza.

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski zauważył, że na niedostosowaniu przepisów ustawy z 1982 r. do aktualnej rzeczywistości, wyjątkowo pokrzywdzeni są restauratorzy, ale także regionalni wytwórcy produktów spożywczych, takich jak piwa kraftowe, nalewki czy miody pitne.

Reklama
– W związku z restrykcjami pandemicznymi i zamknięciem sektora gastronomicznego i hotelarskiego wielu z nich ograniczyło lub całkowicie wstrzymało dystrybucję swoich towarów. Dziś ratunkiem na wyjście z kryzysu, wynikającego z wielomiesięcznego ograniczenia dystrybucji produktów, jest dla nich unormowanie e-sprzedaży alkoholu, o co wspólnie będziemy zabiegać w formie dialogu z administracją rządową i Parlamentem.
– informuje KIG.

Jak informuje Portal Spożywczy, do koalicji weszły m.in. Izba Gospodarki Elektronicznej, Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych, Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich, Związek Pracodawców – Polska Rada Winiarstwa, Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Więcej informacji:
https://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/kig-za-legalizacja-sprzedazy-alkoholu-przez-internet,198527.html

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama