fot. Browar PINTA/Facebook

Dokładnie 10 lat temu – 28 marca 2011 r. została uwarzona pierwsza warka Ataku Chmielu z Browaru PINTA. Przyjmuje się, że to właśnie od tego wydarzenia rozpoczęła się w Polsce tzw. „piwna rewolucja”.

– To dziś! Dokładnie 10 lat temu, 28 marca uwarzyliśmy Atak po raz pierwszy. Gdyby ktoś nam wtedy powiedział, dokąd nas to zaprowadzi i przez co przejdziemy przez te 10 lat… to nie zawahalibyśmy się ani przez sekundę.
– czytamy na fanpejdżu PINTY na Facebooku.
Tweet

Z okazji jubileuszu ekipa Browaru PINTA – w składzie: Grzegorz Zwierzyna, Ziemowit Fałat, Marek Semla, Cedric Gendaj oraz Tomasz Grendysz – wybrali się na Wyspy Galapagos, aby tam w okolicy wulkanicznej wyspy Pinta świętować 10-lecie Ataku Chmielu.

Reklama
– Ta urodzinowa, symboliczna pielgrzymka wpisuje się w to, czym od początku jest dla nas PINTA. To rollercoaster pełen podróży, ciekawości, odkrywania i odwagi w spełnianiu marzeń. Patrząc na piękną, wulkaniczną Pintę na Oceanie Spokojnym czujemy, że otwieramy nowy rozdział.
– tłumaczy PINTA.
Tweet

Pinta to najbardziej na północ wysunięta, niezamieszkana wyspa Archipelagu Galapagos. Tworzy ją wulkan, którego erupcję odnotowano ostatnio w 1928 r.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama