9 czerwca, podczas gali zorganizowanej w warszawskim lokalu BARdzo bardzo, poznamy wyniki jubileuszowego XV Konkursu Piw Domowych PSPD – tj. najlepsze piwa poszczególnych kategorii oraz najlepsze piwo całego konkursu, czyli Grand Championa, który zostanie uwarzony w Browarze Zamkowym w Cieszynie. Choć konkurs został już zakończony to końcowa klasyfikacja nie jest jeszcze znana – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych podało jedynie listę osób, które zakwalifikowały się do finału.

Tak więc zaszczytu uwarzenia Grand Championa dostąpi ktoś spośród poniżej wymienionych piwowarów (nazwiska zostały ułożone wg kolejności zgłoszeń do konkursu):

Nowofalowy Pils
1. Ireneusz Misiak
2. Tomasz Wawrzyniak
3. Łukasz Nowak
4. Andrzej Miler
5. Jacek Stachowski
6. Mariusz Bystryk
7. Tomasz Czapnik
8. Łukasz Ulatowski

Northeast India Pale Aale
1. Michał Kordek
2. Łukasz Komorowski
3. Dawid Bobryk
4. Janusz Śvach
5. Andrzej Miler
6. Jacek Stachowski
7. Adam Szewczyk
8. Krzysztof Masternak
9. Szymon Kamiński
10. Grzegorz Adamczyk
11. Maciej Ciszewski
12. Łukasz Śledziński

Brett Saison
1. Bartosz Markowski
2. Szymon Minojć
3. Tomasz Rapiej
4. Łukasz Lewczuk
5. Piotr Brzeziński
6. Piotr Czarny
7. Jan Gadomski
8. Paweł Żywiecki
9. Jakub Kawa

Gose
1. Bartosz Markowski,
2. Michał Sułkowski
3. Jan Gadomski
4. Piotr Czarny
5. Dawid Pietkiewicz
6. Kamil Manul
7. Mariusz Bystryk
8. Szymon Synak
9. Alan Woyke

Lager Wiedeński
1. Szymon Kierszniowski
2. Radał Krzywicki
3. Adrian Sikora
4. Krzysztof Zach
5. Andrzej Piątek
6. Tomasz Czapnik
7. Wiktor Staszewski
8. Mariusz Jachimowski
9. Krystian Sarna
10. Dariusz Cieśla
11. Łukasz Ulatowski

American Stout
1. Norbert Stala
2. Kamil Pasierbik
3. Szymon Kamiński
4. Piotr Czarny
5. Stanisław Szeliga
6. Marek Dreinert
7. Andrzej Miler
8. Mariusz Bystryk
9. Wiktor Staszewski
10. Grzegorz Adamczyk

Rye Wine
1. Bogumił Zbroja
2. Kostas Bimtsas
3. Marcin Sokalski
4. Janusz Švach
5. Bartosz Barczyk
6. Jonatan Młodziński
7. Mariusz Bystryk
8. Łukasz Lewczuk

English Porter
1. Leszek Nitschke
2. Szymon Kamiński
3. Paweł Berguła
4. Mateusz Haberka
5. Maciej Palusiński
6. Marek Grzywa
7. Michał Jadwisiak

Polska Pszenica
1. Michał Cieślik
2. Adam Cink
3. Łukasz Komorowski
4. Tomasz Mielczarek
5. Jan Gadomski
6. Maciej Krynicki
7. Grzegorz Adamczyk
8. Aleksander Kowalczyk
9. Łukasz Kozak
10. Marek Greń
11. Szymon Synak

Rauchdoppelbock
1. Tomasz Wawrzyniak
2. Wojciech Szczepański
3. Mariusz Socha
4. Krzysztof Czechanowski
5. Łukasz Pawlak
6. Adam Necel
7. Krzysztof Linek

Jest na niej trochę znanych nazwisk – pośród nich Andrzej Miler oraz Michał Kordek, których osoby interesujące się piwem powinny znać :).

Więcej informacji na temat gali ogłoszenia wyników:
https://www.facebook.com/events/130840954139629/