fot. Browar Spółdzielczy/Facebook

Browar Spółdzielczy stanowczo zareagował na pojawiające się obraźliwe dla niepełnosprawnych pracowników tego wyjątkowego w skali kraju przedsiębiorstwa komentarze, które pojawiły się ostatnio pod jednym ze zdjęć zamieszczonych w mediach społecznościowych.

W czwartek Browar Spółdzielczy zamieścił na Facebooku emocjonalną wypowiedź prezes Spółdzielni Socjalnej Dalba i współzałożycielki działającego w ramach spółdzielni Browaru Spółdzielczego w Pucku Agnieszki Dejny.

Reklama

W 12-minutowym nagraniu Dejna stwierdziła, że myślała, że przez ponad 5 lat działalności spółdzielni i browaru udało się zwalczyć stereotypowy sposób postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz chorobami psychicznymi. Niestety, wiele wskazuje, że wciąż te stereotypy istnieją.

– Wydawało mi się, że przez te 5-6 lat udało nam się pokazać ten problem z zupełnie innej strony – mówi Agnieszka Dejna, przypominając, że piwa warzone przez Browar Spółdzielczy zdobył przeszło 40 medali na różnych konkursach w kraju i za granicą.

Prezes spółdzielni zadeklarowała, że nie ma ze strony browaru zgody na brak szacunku wobec pracowników niepełnosprawnych, którzy próbują się utrzymać nie z zasiłków, ale z własnej ciężkiej i sumiennej pracy.

– Nie ma we mnie zgody na to, żeby w ten sposób w jakimkolwiek przedsiębiorstwie, czy nie tylko w przedsiębiorstwie, ale na ulicy, traktować osoby niepełnosprawne intelektualne, bądź z chorobami psychicznymi – mówi, dodając, że każdy ma wolność wyboru w decyzji, czy kupić dany produkt, ale nie daje to prawa do obrażania innych osób.

Agnieszka Dejna dodała również, że od lat spółdzielnia stara się pokazać, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie są gorsze od innych, posiadają po prostu inne walory. Zauważyła, że przez te lata udało się dokonać małego wyłomu w ścianie, która do tej pory takie osoby izolowała od społeczeństwa. Podziękowała też tym wszystkim osobom, które wspierają browar w tych trudnych dla całej branży czasach.

Link do całego filmu:
https://www.facebook.com/browarspoldzielczy/posts/3629454753840150

Przy okazji warto wspomnieć, że Browar Spółdzielczy ruszył ze sprzedażą swojego piwa z dostawą. Zamówienia można dokonać poprzez formularz dostępny pod linkiem:
https://forms.gle/zvDsm12kqYsXEdKn7

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama