Przed nami druga w tym sezonie Szczecińskiej Ligi Piwowarów bitwa – już jutro (28 września) w szranki staną: Marcin Molenda oraz Łukasz Bitowt. Obaj mają stosunkowo krótki staż jako piwowarzy domowi, jednak rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie, bo jej przedmiotem będzie dość „wdzięczny” styl, jakim jest foreign extra stout. Miejscem drugiego etapu ligowych zmagań będzie szczeciński multitap Český Film. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 20:00.

Zasady są proste – podczas bitwy zaprezentowane zostaną dwa piwa we wspomnianym wyżej stylu, a zebrana w pubie publiczność drogą głosowania wybierze to, które jej najbardziej smakowało, biorąc pod uwagę opis stylu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej wysłać swoje zgłoszenie na adres szczecinskaligapiwowarow@gmail.com.

Dla przypomnienia dodam, że w pierwszej bitwie czwartego sezonu, która odbyła się dwa tygodnie temu, najlepszym piwem okazał się saison Łukasza Stańko. Wówczas nie było mnie w Szczecinie, więc nie miałem, jak fizycznie pojawić się na imprezie. Jutro do Český’ego Filmu się wybieram, zatem spodziewajcie się relacji :).

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/120782761892317/