fot. nalewaki-do-piwa.pl

Piwowarstwo domowe jest w Polsce coraz popularniejsze, co widać m.in. po rosnącej liczbie członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Duża w tym zasługa zwiększającej się dostępności wiedzy na ten temat, ale również surowców i sprzętu. Jeszcze do niedawna piwowar domowy robił duże wrażenie wśród znajomych samą metodą kapslowania butelek, a dziś może ich zszokować choćby nalewając niczym barman swoje schłodzone piwo prosto z nalewaka.

Niemal każdy piwowar domowy spotkał się z pytaniami ze strony znajomych o to, w jaki sposób kapsluje się butelki. Pytają o to znacznie częściej niż o tajniki samego procesu warzenia, czy fermentacji. A zatem jest wielce prawdopodobne, że zainteresują się również sposobem nalewania piwa, podobnym do tego, które są używane w pubach i restauracjach.

Reklama
fot. nalewaki-do-piwa.pl

Nalewaki to specjalne systemy, które pozwalają na przelanie do szklanki piwa z beczki, czy innego rodzaju zbiornika, do szklanki. Dzięki odpowiedniej konstrukcji kranu (w tańszych modelach znajdziemy jeden kran, w droższych dwa, rzadziej więcej) nie ma zbyt wielu strat podczas nalewania. Najczęściej są one wyposażone dodatkowo w system chłodzenia lub wbudowaną lodówkę na beczkę, a piwo jest wypychane ze zbiornika za pomocą butli ze sprężonym dwutlenkiem węgla lub kompresora. Bardziej zaawansowane modele posiadają również termostat, dzięki czemu użytkownik sprzętu jest informowany o aktualnej temperaturze.

fot. nalewaki-do-piwa.pl

Koszt takiego podstawowego nalewaka, wyposażonego w chłodziarkę, zaczyna się od około 1600 złotych. Wydajność tego urządzenia wynosi 20 litrów na godz. Do tego jednak należy dokupić jeszcze akcesoria – butlę z dwutlenkiem węgla, reduktor gazu, wąż, czy głowicę dozującą. Aby ułatwić kompletowanie sprzętu sklep internetowy NalewakiDoPiwa.pl, wprowadził do swojej oferty gotowe zestawy, zawierające wszystkie potrzebne do użytku części. Dzięki temu urządzenie może być gotowe do użycia niedługo po wyjęciu z pudełka. Ceny kompletnych pakietów rozpoczynają się już od około 2100 złotych.

Nalewaki do piwa mogą okazać się świetnym prezentem na urodziny, czy też z innych okazji – jak choćby z okazji ślubu. Bardzo dobrze sprawdzą się podczas imprez w domu – dzięki takiemu urządzeniu przez całą domówkę serwowane piwo będzie smaczne i zimne.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama