fot. materiały prasowe

Prowadzona przez spółkę PINTA Barrel Brewing akcja crowdfundingowa zakończyła się całkowitym sukcesem. Cel zbiórki został zrealizowany w 100% – sprzedano 448 632 akcji i zebrano kwotę 4 149 846 zł.

Akcja była prowadzona na platformie Crowdway.pl. Dzięki zebranym środkom PINTA Barrel Brewing do 2021 r. ma wybudować nowy browar, który będzie specjalizował się w piwach dzikich, kwaśnych oraz leżakowanych w drewnianych beczkach.

Od początku piwnej rewolucji wierzyliśmy w siłę społeczności zgromadzonej wokół marki PINTA. To dlatego zdecydowaliśmy się na zwrócenie się do miłośników naszych piw i zaprosiliśmy ich do udziału w naszym nowym przedsięwzięciu, jakim jest PINTA Barrel Brewing. Tak wielkie i hojne wsparcie naszych planów to jest prawdziwy piwny sztos!podsumował Ziemowit Fałat, współtwórca Browaru PINTA sp. z o.o. i współtwórca konceptu PINTA Barrel Brewing SA.

Browar PINTA tym samym pobił rekord Polski w wysokości kwoty zebranej za pomocą crowdfundingu.

– Nowy browar będzie warzyć piwa starzone w drewnianych beczkach z rozmachem znacznie przekraczającym obecne możliwości całej polskiej czołówki browarów, które robią piwa typu Barrel Aged. Zebrana kwota wystarczy, by wznieść budynek browaru i w pełni go wyposażyć powiedział Grzegorz Zwierzyna, prezes PINTA Barrel Brewing SA.

Sercem nowego browaru, który powstanie obok rozpoczynającego właśnie działalność stacjonarnego Browaru PINTA w Wieprzu koło Żywca, będzie dwunaczyniowa warzelnia o wybiciu 8 hektolitrów. W obiekcie stanie siedem zbiorników, przeznaczonych do produkcji piw mocnych, dzikich i eksperymentalnych. Do tego zainstalowane zostaną dwa blending tanki oraz taca chłodnicza do szczepienia brzeczki dzikimi drożdżami (tzw. coolship, znany m.in. z lambikarni). Całości dopełnią dwa wielkie drewniane zbiorniki fermentacyjno-leżakowe o poj. około 2,5 tys. litrów (tzw. foeder) oraz 500 beczek po różnych destylatach. Piwowarzy z PINTY już sprowadzili beczki z Hiszpanii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Jamajki i Barbadosu.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku


Przypominam, że na moim blogu trwa głosowanie na Nowość Miesiąca. W specjalnie przygotowanym formularzu można wybrać trzy najciekawsze piwa, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Link do ankiety:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/wybieramy-nowosc-czerwca/