12795479_795565260588334_666570672054489647_n
fot. facebook.com/CentrumUrsaMaior

Dziś, tj. 1 marca, bieszczadzki Browar Ursa Maior z Uherzec Mineralnych, opublikował etykietę kolejnego nowego swojego piwa o nazwie Fenomen, które poświęcone będzie Aleksandrowi Dobie – znanemu podróżnikowi, pochodzącemu z mojego rodzinnego miasta, Polic, którego największym wyczynem jest dwukrotne samotne przepłynięcie kajakiem wszerz Atlantyku.

Aleksander_Doba_(3)
Aleksander Doba – fot. Wikimedia Commons

Zanim świat usłyszał o jego atlantyckich wyczynach, Aleksander Doba samotnie opłynął m.in. Morze Bałtyckie oraz Jezioro Bajkał. W 2015 r. został on wybrany Podróżnikiem Roku przez czytelników National Geographic. Obecnie Doba przygotowuje się do kolejnej wyprawy – tj. do przepłynięcia kajakiem z Nowego Jorku do Europy.

Reklama

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior chce wesprzeć finansowo tę inicjatywę – w tym celu Browar założony przez Agnieszkę Łopatę postanowił wypuścić na rynek piwo w stylu session IPA o zdecydowanym słodowo–chmielowym aromacie i smaku, chmielone na zimno amerykańskimi odmianami chmielu. Póki co nie są znane dalsze szczegóły. Niemniej fundusze uzyskane ze sprzedaży tego piwa zostaną przekazane jako wsparcie wyprawy Doby.

Premiera piwa FENOMEN została zaplanowana na 21 marca i odbędzie się w Krakowie, podczas spotkania z podróżnikiem.

Więcej informacji:
http://ursamaior.pl/blog/b1604-ursa-fenomen-aleksander-doba

Reklama
Poprzedni artykułRanking Miesiąca – luty 2016
Następny artykułIBU, czyli o goryczce słów kilka
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.