Przegląd Piwnych Wydarzeń Tygodnia miał pojawić się już wczoraj, jednak zmogła mnie choroba i nie miałem mocy, aby się tym zająć. Stąd też mam przerwę w degustacjach i publikacji recenzji. Dziś jednak jest już ciut lepiej i w końcu usiadłem do podsumowania wydarzeń tego tygodnia. A dzieje się sporo, a najwięcej – tradycyjnie w Warszawie. 

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Reklama

Zachodniopomorskie

To będzie wyjątkowo angielski weekend w naszym pubie. Będziemy serwować nudne angielskie piwa i byle jakie angielskie przekąski. Za barem spotkacie Keitha, który będzie was dręczyć swoim ironicznym angielskim humorem.

Także tego, polecamy się 😉 (źródło: Facebook)

Dolnośląskie

Już w piątek 12.01 zapraszamy was do Doctors’ Bar na Premierę naszych nowych piw Wakatu i Winter Honey Lager. 
Widzimy się w Doctors’ Bar na Świętego Mikołaja 8 we Wrocławiu razem z Tomaszem Kopyrą z blog.kopyra.com

Śledźcie wydarzenie na bieżąco! Planujemy dla was konkursy i zdradzimy wam nieco szczegółów odnośnie piwek jeszcze przed premierą!

Do zobaczenia! 🙂 (źródło: Facebook)

Rozpoczynamy kolejny, już trzeci sezon PiwoWarZone! Zaczynamy od rundy eliminacyjnej, a na pierwszy ogień idzie AIPA. O awans powalczy grupa A. Przyjdźcie i sprawdźcie, jak udały się piwa startującym piwowarom. Popróbujcie ich piw i wybierzcie trójkę najlepszych. Gwarantujemy pyszną zabawę wszystkim amatorom kraftu. (źródło: Facebook)

Łódzkie

Mamy przyjemność zaprosić Was na wieczór, podczas którego krany w naszym lokalu zostaną przejęte przez piwa z Browar Golem!
Będzie ich co najmniej pięć, a być może jeszcze więcej… 😉 
Na pewno pojawi się jakiś cymes do tej pory w Łodzi niedostępny.

Odwiedzą nas również założyciele Browaru, będziecie mogli z nimi porozmawiać, zbić piątkę oraz oczywiście wypić szklankę piwa.

Tak mówią o sobie trzej golemowi Panowie:
„Oto my – trzech piwowarów domowych, którzy postanowili podzielić się ze światem swoją pasją. Jesteśmy częścią wielkiej piwnej rewolucji, w której staramy się jednak zachować własny styl. Nasze piwa tworzymy w oparciu o autorskie interpretacje klasycznych i nowofalowych stylów. Uważamy, że najgorsza w piwie jest nijakość, której symbolem jest jasny, koncernowy eurolager. Stawiamy na zdecydowane smaki, wyrazistość, pomysłowość i przekraczanie granic. Tym bowiem jest właśnie rewolucja – nieustannym burzeniem murów. Robimy piwo od ludzi, przez ludzi i dla ludzi. Chcemy być blisko Was. Pragniemy, abyście razem z nami budowali świat wolny od jałowych smaków i nikłych aromatów. Nie bójcie się być sobą, nie bójcie się być jacyś!”
Artur, Sebastian i Michał.

Rezerwujcie wolny, sobotni wieczór i wpadajcie tłumnie!
Do zobaczenia! 🙂 (źródło: Facebook)

Małopolskie

Wjeżdżamy chłopakom do karczmy. Będziemy mieli dwa nowe piwa w tym jedną premierę (Amerykańska IPA) oraz testowo jedną beczkę nowego Imperial Dżentelmenela (23,9 plato, 11% alko). 
Oj będzie się działo więc wpadajcie koniecznie. (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Już po raz trzeci zapraszamy na RISweek czyli tydzień z imperialnymi stoutami w Same Krafty – multitap oraz w Same Krafty vis-à-vis. W tym roku mamy dla Was 18 piw z browarów: 
Pracownia PiwaBrowar GolemBrowar ŁańcutBrowar MarkowySpirifer – BrowarBrowar PiwoWarowniaBrowar BIRBANTBrowar Piwoteka,BrowanzaBrowar Kingpin oraz z Browar Rockmill
Kulminacją tegorocznego RISweeku będzie wizyta Andrzeja i Łukasza z RockMilla w sobotę 13 stycznia o 19:00. Przywiozą ze sobą 3 imperialne stouty, w tym 2 BA.
RISy będą podpinane sukcesywnie przez cały tydzień. A przy tej ilości pewnie wystarczy i na kolejny 🙂
Sprawdzajcie ontap: http://same-krafty.ontap.pl/ oraz
http://same-krafty-visavis.ontap.pl/
Do zobaczenia! (źródło: Facebook)

Ahoj! Na najbliższy piątek przygotowaliśmy dla Was niezły koktajl! Lądujemy na warszawskim Koktajl Mokotowa gdzie brawurowo przejmiemy kilka kranów z których poleją się nasze najlepsze piwa!
Dodatkowo kranoprzejęcie uświetni swoją obecnością rewelacyjny zespółChristine And The Blue Drags:
Witek „Little Boogie Slim” Bielski – klawisze, gitary, śpiew
Sławek „HarmoActive” Nowodworski – harmonijki ustne, śpiew
Jan Lipert – perkusja

Łączy ich fascynacja tradycyjnym bluesem, jazzem i soulem. Inspirują ich artyści tacy jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, a także Aretha Franklin, Etta James, Ella Fitzerald, czy Nina Simone.

Wpadajcie zbić z nami piątkę i napić się naszego piwa przy wyśmienitej muzyce 🙂 See ya! (źródło: Facebook)

Uwierzycie? 13 stycznia minie rok!
12 miesięcy, 52 tygodnie, 365 dni wypełnione najlepszymi piwami!

13 stycznia zapraszamy wszystkich na nasze pierwsze urodziny.
Czeka na Was:
– piwo przygotowane przez Browar Palatum specjalnie dla Chmielołaka ♥
– konkursy piwne
– tort 
– urodzinowe promocje
Imprezę zaczynamy o 19:00. Wpadajcie i koniecznie powiedzcie znajomym! (źródło: Facebook)

Zapraszamy na premierę nowego piwa WITT SMIT z browaru Hopium w The Taps!

Co o piwie mówi sam piwowar? 
„Witt Smit to klasyczny Witbier przy którym do przeprowadzenia fermentacji użyliśmy szczepu najlepszych belgijskich drożdży. Podczas warzenia dodaliśmy tradycyjnie kolendrę oraz skórki pomarańczy. Efekt? Przekonajcię się sami już w sobotę.”

Wpadajcie! (źródło: Facebook)

Piwny Kiper – to profesjonalne szkolenie sensoryczne w ramach Akademia Piwna. Podczas kursu:

✔️ Poznasz historię piwa oraz surowce piwowarskie. Dowiesz się jak przebiega proces produkcji
✔️Poznasz aromaty spotykane w piwie 
✔️Nauczysz się wykrywać i diagnozować wady piwa
✔️Poznasz techniki kiperskie 
✔️Rozprawisz się z mitami dotyczącymi piwa 
✔️Zrozumiesz niezwykle ciekawy i fascynujący świat piwnych stylów 
✔️W cenie degustacja wielu gatunków piw
✔️Od lokalu dostaniesz wybrany przez Ciebie lunch z karty. Od Browar Bazyliszek piwo 
✔️Kurs zakończony zostanie quizem ze zdobytej wiedzy

Rezerwacja: [email protected]
Bilety: do zakupienia w pubie PiwPaw Foksal przy ul. Foksal 16
Cena: 160 zł (kurs, degustacja piw, lunch)

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! (źródło: Facebook)

Pomorskie

Witamy,
Zapraszamy na spotkanie z piwowarami przy piwie 🙂
Browar Czarna Owca czyli stacjonarny browar z Semlina i Browar Absztyfikant, kontraktowa inicjatywa warząca głównie w Czarnej Owcy. Zameldują się piwowarzy, będzie okazja zapytać, podyskutować, po prostu spędzić przyjemnie czas przy bardzo dobrym piwie. Listę specjałów dodamy niedługo, na grafice widać główną atrakcję 🙂
Do zobaczenia w Morzu! (źródło: Facebook)

Jesteśmy pierwszym przystankiem na tegorocznej trasie Dwarfs Tour 2018! Wasze ulubione krasnale przejmą 8 kranów, a wśród nich będzie:

– Obieżyświat
– Kominiarz
– Hejnalista
– Alchemik
– Żniwiarz
– Inżynier
– Basista
– Bard 
…i jeszcze nikomu nie znana, tajemnicza WIEDŹMA!

Dołączajcie do wydarzenia, zabierajcie znajomych i wypadajcie 🙂 (źródło: Facebook)

Pierwsze w tym roku kranoprzejęcie w Lawendowej 8! Jeden z naszych rodzimych browarów, pokaże swoje piwa. Browar Brodacz to sopocki browar kontraktowy, warzący aktualnie w Browarze Kościerzyna. Zaprezentuje 8 różnych piw. Będzie można porozmawiać z twórcami i piwowarami tejże inicjatywy, zapytać o tajniki powstawania piwa, czy ich plany na kolejny rok. Atrakcją wieczoru będzie piwo które zostanie przepuszczone przez Randall (system infuzowania piwa dodatkami bezpośrednio przed rozlewem). A które piwo i przez jakie dodatki będzie przepuszczane wybierzecie WY! Serdecznie zapraszamy na piwo, w towarzystwie jak zawsze dobrej muzyki i towarzyskiej atmosfery. (źródło: Facebook)

Śląskie

Zapraszamy na pierwszą bitwę piwowarów eliminacji Beer Cup Kato 2018. W czwartek 11 stycznia w szranki staną następujące browary domowe:

Browar Kazamat – Dominik Friedek
Browar Domowy Kamil Witkowski – Kamil Witkowski
Kista Piwa – Seweryn Pająk
Czarci Kocioł – Marek Wolnik

Jak zwykle bitwa będzie poprzedzona krótkim wstępem teoretycznym na temat konkursowego stylu. Tym razem będzie to Lichtenheiner.

Start godz. 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy! (źródło: Facebook)

Śląskie

Zapraszamy Was na premierę naszego kooperacyjnego piwa uwarzonego razem z Browar Absztyfikant! Premierowym stylem będzie Hazy Ale z dodatkiem Cascary Honduras od Proper Palarnia Kawy. Jasne, mgliste piwo, pełne soczystych owocowych akcentów oraz wyjątkowego smaku Cascary. 

Będzie specjalny tort, dobry muzyczny klimat winyli (podobno Łukasz przywiezie najlepsze kąski ze swojej kolekcji), dużo świetnych piw z Browaru Absztyfikant oraz ogrom dobrej zabawy do rana! Rezerwujcie termin i przybywajcie do Browariatu 😉 (źródło: Facebook)

Wielkopolskie

Z okazji 125 lecia Browaru w czwartek warzymy pierwszą warkę piwa jubileuszowego – Noteckie potrójnie chmielone – rzadkim i szlachetnym chmielem bawarskim Spalt … i czymś jeszcze. Zbiórka w sklepiku. Pierwszych 10 osób wchodzi. (źródło: Facebook)

Już w czwartek o godzinie 20:00 spotkamy się w Fermentownia by ocenić piwa w stylu Gose! Odmiana piwa pszenicznego warzonego w Niemczech, w okolicach miejscowości Lipsk i Goslar (przez które przepływa rzeka Gose). Uznawane za jedno z najstarszych piw na świecie (czasy cesarza Ottona III, około 996 r.). Tradycyjnie powstawało metodą spontanicznej fermentacji, obecnie warzone przy użyciu drożdży górnej fermentacji i dodatku bakterii kwasu mlekowego lub słodu zakwaszającego. Co nietypowe dla piw niemieckich, w procesie warzenia dodawana jest sól. W smaku wyraźnie kwaśne (co przywołuje na myśl lambika), słone, delikatnie chmielowe. Często można też spotkać gose z dodatkiem owoców, które sprawiają, że piwo jest jeszcze ciekawsze!

Oto zawodnicy:
1. Michał Matysiak, HasThousand Brewery
2. Paweł wilq Wilczyński Browar Domowy Wilczy Tabor

Startować będziemy równo o 20:00. Każdy z piwowarów opowie kilka słów o swoim piwie, a następnie każda przybyła osoba będzie mogła skosztować dwóch próbek piwa i wydać werdykt. Nie musisz być sensorykiem. Wybierasz piwo, które Tobie najbardziej smakuje. Proste i uczciwe. Głosowanie trwa do 21:15, a wyniki ogłosimy o 21:30.

Tak jak ostatnio, spośród głosujących wylosujemy również osobę, która otrzyma bon do wykorzystania na barze!

Nie wymagamy zapisów mailowych, wystarczy kliknąć „Wezmę udział”. Jeśli pojawisz się na liście, to możesz wziąć udział w darmowej degustacji i ocenie piwa. Pamiętajcie jednak, że mamy do ocenienia tylko 100 próbek każdego piwa i tyle kart do głosowania możemy rozdać. Do zobaczenia! (źródło: Facebook)

Reklama