brew_21038aPodczas trwającego obecnie Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa jesteśmy świadkami rebrandingu jednego ze znanych polskich browarów rzemieślniczych – Browaru Reden Świętochłowice. Jest to związane z dość ciekawą sytuacją, kiedy 2 osobne podmioty gospodarcze miały praktycznie identyczne nazwy. Oczywiście chodzi o Reden Świętochłowice oraz Minibrowar Reden Chorzów. Od dziś Reden Świętochłowice będzie warzyć pod marką ReCraft.

Swego czasu, w połowie ubiegłego roku, w poważne problemy finansowe popadł Reden Chorzów – wówczas jego majątek zajął komornik. Nie śledziłem wtedy dokładnie rozwoju sytuacji, więc nie wiem jak sprawa się zakończyła, jednak minibrowar warzy swoje piwa do dziś. Jednak, gdy opublikowane zostały informacje o licytacjach komorniczych chorzowskiego majątku, wielu myślałem, że chodzi o rzemieślników z Świętochłowic, co zresztą zostało sprostowane stosownym oświadczeniem ze strony większego zakładu.

Reklama
recraft
fot. strona Browaru ReCraft

Choć strona nowej marki nie została jeszcze oficjalnie udostępniona, odpowiednio szukając w Internetach można już do niej dotrzeć. Nowe logo tam zamieszczone, widoczne powyżej, znacząco różni się od starego (choć powtórzenie słowa „craft” trochę kłuje mnie w oczy). W mojej opinii zmiana jest jak bardziej na plus, ponieważ nie lubię tego typu niejasnych sytuacji. Z tego co wiem, etykiety poszczególnych piw nie ulegną większym zmianom. Mam więc nadzieję, że zmiana nazwy inicjatywy chłopaków ze Świętochłowic będzie dla nich bezbolesna i konsumenci szybko przyzwyczają się do nowej marki.

Reklama