1909650_968354446573820_4991669820684011225_n
Źródło: Facebook

Jednym ze stałych wydarzeń z początku roku, na które czeka wielu z obserwatorów polskiej sceny piwowarskiej, jest już od dobrych kilku lat plebiscyt na najlepsze piwa ubiegłego roku ogłaszany przez portal Browar.biz. W tym roku, w związku z bardzo dynamicznym rozwoju piwnego rynku w Polsce, ma on formę znacznie okrojoną, niemniej wynik na pewno będzie ciekawy :).

Do tej pory najlepsze piwa, oprócz kategorii Piwo Roku oraz Debiut Roku, były także wybierane w obrębie kilkunastu węższych kategorii. Jednak już w ubiegłym roku okazało się, że wykorzystywany do tej pory podział, nie zdaje egzaminu – choćby za sprawą powstających coraz częściej hybryd piwnych stylów, które ciężko było jednoznacznie skategoryzować. Sytuacji nie ułatwiały piwa, które były wypuszczane na rynek jednorazowo w mocno ograniczonych ilościach, przez co mało kto mógł ich spróbować.

W związku z powyższym, przy tworzeniu obecnej edycji plebiscytu, administracja Browar.bizu zdecydowała, że głosowanie zostanie ograniczone do dwóch kategorii: Debiut Roku 2015 oraz Piwo Roku 2015. Głosować można na piwa, które były oceniane w specjalnym systemie portalu (tzw. ARTomat) w zeszłym roku przez minimum 5 osób, z wynikiem średnim na poziomie co najmniej 3,5 i większym.

Serdecznie zachęcam do głosowania w tym plebiscycie – jestem mega ciekawy tegorocznego wyniku, ale także i przyszłości plebiscytu.

Link do głosowania:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=116566