Obecna sytuacja epidemiczna w kraju oznacza ogromne problemy dla wielu polskich przedsiębiorców, którzy z dnia na dzień stracili jakąkolwiek możliwość na prowadzenie działalności. Wśród nich są puby, multitapy, ale też browary kraftowe rozlewające swoje piwa wyłącznie do beczek. W związku z tym w internecie ruszyła akcja #WspieramyPolskiKraft.

Akcja #WspieramyPolskiKraft polega na wrzucaniu do internetu zdjęć z kartką, na której umieszczany jest hashtag z nazwą akcji. Ma ona na celu zachętę konsumentów do zaopatrywania się w piwa naszych polskich rzemieślników w lokalnych sklepach specjalistycznych. Niektóre z tych sklepów są wyposażone w nalewaki, do których podpinane są napoczęte w pubach kegi, które nie zostały opróżnione przed ogłoszeniem ograniczeń związanych z kwarantanną. Pozwala to na choć częściową minimalizację strat.

Reklama

Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w tej akcji, a szczecinian proszę o zaopatrywanie się w szczecińskich sklepach specjalistycznych lub w przybrowarnianych sklepikach. Jest ich kilka w różnych rejonach miasta. Ja ze swej strony polecam sklep Chmiel – Świat Piwa na ul. Duńskiej w Szczecinie, z którym już kilka lat współpracuję. Ma on naprawdę bogatą ofertę. Jest tam również dostępny nalewak.

Zachęcam Was również do zamawiania na wynos/na dowóz jedzenia w browarach restauracyjnych. Niestety, w polskim prawie dowożenie alkoholu jest zabronione, ale chociaż zamawiając różnego rodzaju potrawy możemy pomóc przetrwać lokalom ten bardzo trudny okres.

Link do wydarzenia #WspieramyPolskiKraft:
https://www.facebook.com/events/201035574539259/

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama