hop-vines-409870_800

Serdecznie witam Cię, Drogi Czytelniku, na moim blogu o piwie. Jeśli interesuje Cię dobre piwo, a także wiadomości z polskiej sceny piwnej – dobrze trafiłeś!

21 listopada ubiegłego roku postanowiłem, że rozpocznę publikować na Facebooku swoje zapiski na temat degustowanych przeze mnie piw. Tak powstał fanpejdż pt. “Chmielnik Jakubowy – blog o piwie”. Powstał on jako miejsce publikacji moich opinii na temat piwnych trunków, które miałem okazję próbować, a także promocję wartych zauważenia wydarzeń. I tak od dnia “fejsbukowej” premiery opublikowałem 36 recenzji głównie polskich piw. Mimo że wykorzystywanie Strony na Facebooku jako minibloga ma wiele zalet, ma także niestety wiele ograniczeń, które mnie trochę irytowały. Dlatego już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem założenia pełnoprawnego bloga funkcjonującego w Sieci pod własną domeną. I oto jest!

Początkowo będę jeszcze zapewne szukał optymalnych dla siebie rozwiązań – choćby z związanych z formą wpisów, dodawanych przeze mnie zdjęć itd. Dlatego w najbliższym czasie blog może jeszcze przejść trochę zmian, ale raczej będą to zmiany kosmetyczne. Za wszelkie niedociągnięcia w tym czasie gorąco przepraszam -niestety, ale wypracowanie własnej formuły zawsze trochę trwa.

Aby mój nowy blog nie świecił pustkami, już na początku przeniosłem na niego wszystkie recenzje, które opublikowałem do tej pory na profilu na Facebooku. Wielu z Was być może już je czytało, jeśli nie – to zapraszam do lektury, do lajkowania, udostępniania, a także komentowania :). Z góry dziękuję za wszystkie opinie i uwagi!

Jeśli ktoś chciałby się ze mną skontaktować, zapraszam do kontaktu mejlowego na adres: kuba@chmielnik-jakubowy.pl. Zachęcam do podsyłania mi na skrzynkę pocztową wszystkich piwnych newsów z zachodniopomorskiego.

A jeszcze dziś, późnym popołudniem lub wieczorem, spodziewajcie się recenzji piwa wyjątkowego (i to z Polski!), które mnie osobiście oczarowało. Może domyślacie się, jakie mam na myśli? 🙂

Poprzedni artykuł#36: Bartek/Doctor Brew – X-Rye
Następny artykuł#37: Kormoran – Imperium Prunum
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.