fot. Browar PINTA

Tegoroczna warka warzonego co roku przez Browar PINTA piwa Koniec Świata (wersja eksportowa nazywa się Happy End) będzie ostatnią. PINTA zapowiedziała rezygnację z tego niecodziennego trunku – przynajmniej w obecnej formie.

– To będzie też ostatnia okazja na spróbowanie Końca Świata przynajmniej w takim wykonaniu oraz czasie, który potrafimy sobie wyobrazić. Ze względu na niuanse technologiczne tego stylu, nie planujemy powtarzania Sahti w Wieprzu – czytamy na fanpejdżu PINTY na Facebooku.

Reklama

Piwo było warzone od 2012 r. Swoją premierę miało w dniu domniemanego końca świata, wyznaczonego przez kalendarz Majów. Stąd nazwa tego trunku.

Tegoroczna warka Końca Świata jest też pożegnaniem PINTY z Browarem Zawiercie, gdzie przez lata kontraktowo warzone były piwa tego najbardziej rozpoznawalnego polskiego kraftowca.

Sahti to tradycyjny fiński styl piwa, którego cechą charakterystyczną jest m.in. brak gotowania brzeczki podczas procesu produkcji. Tradycyjne sahti przyprawiane jest jagodami oraz gałązkami jałowca.

Jednocześnie ekipa browaru z Wieprza zdawkowo zapowiedziała przyszłoroczne zmiany – m.in. zmieni się logo PINTY, z etykiet zniknie pełny skład, a pojawi się prowadzący do odpowiedniej strony kod QR. PINTA zrezygnuje również z kontraktowego warzenia w Browarze na Jurze.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama