fot. european-beer-star.de

Trzy polskie piwa, w tym m.in. Fortunatus III: Flanders Red Ale BA z Browaru Fortuna, otrzymały medale na odbywającym się w Niemczech tegorocznym konkursie European Beer Star. Łącznie oceniono 2036 piw z 42 krajów.

Złoty medal w kategorii „WOOD AND BARREL AGED SOUR BEER” otrzymał Fortunatus III: Flanders Red Ale BA, wyprzedzając piwa nadesłane przez Indeed Brewing Company z USA i 4 Pines Brewing Company z Australii. Krążek tego samego koloru – tyle że w kategorii „BALTIC-STYLE PORTER” – otrzymał Browar Sulimar za piwo Trybunał Porter Bałtycki. Brąz w tej samej kategorii przypadł trzeciemu polskiemu browarowi, tj. Browarowi Okocim za piwo Okocim Mistrzowski Porter. Na drugim stopniu podium uplasował się niemiecki Störtebeker Nordik-Porter.

Reklama

W tym roku najwięcej medali przypadło browarom z Niemiec, które zgarnęły aż 72 krążki. Polska uplasowała się na 10 miejscu klasyfikacji medalowej. Dla porównania w zeszłym roku jedynym polskim medalistą był porter bałtycki z Okocimia.

Bardzo się cieszę, że polskim browarom udało się osiągnąć w tym trudnym, pandemicznym roku taki sukces. Gratuluję! Poza tym ciekawie się złożyło, bo akurat na dziś mam zaplanowaną degustację nagrodzonego Fortunatusa – jego recenzja powinna pojawić się na portalu już w najbliższych dniach.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama