fot. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych/Facebook

Oatmeal stout pn. “Casual Monday” autorstwa Andrzeja Poturalskiego okazał się być najlepszym piwem tegorocznych Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. W sobotę poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji tego konkursu. Łącznie oceniono 792 piwa w 16 kategoriach.

Zwycięskie piwo otrzymało tytuł Grand Championa 2020 i zostanie uwarzone w Browarze Zamkowym Cieszyn. Ponadto w nagrodę autor receptury najlepszego oatmeal stoutu otrzyma 5000 zł oraz pojedzie na wycieczkę do Bambergu wraz ekipą Browamatora.

Poniżej szczegółowe wyniki finałów Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych wraz z punktacją:

American Brown Ale – piw ocenionych w kategorii: 38

  1. Mariusz Zaborowski 37
  2. Artur Kaczmarczyk 34,6
  3. Wojciech Hornowski 33,6
  4. Ireneusz Misiak 32,8
  5. Krzysztof Chmiel 30,4
  6. Waldemar Wach 30
  7. Karol Okoń 29,6
  8. Jakub Kawa 26,4

Angielskie Barley Wine – piw ocenionych w kategorii: 37

  1. Michał Tomaszek 41,25
  2. Bartosz Barczyk 39,75
  3. Artur Wojnarowski, Marcin Jędrzejewski, Bartosz Stopa 38,5
  4. Paweł Twardak 35,75
  5. Bartosz Nagiewicz 28,25

Belgian Tripel – piw ocenionych w kategorii: 57

  1. Paweł Wilczyński 40,5
  2. Daniel Górecki 38,75
  3. Kamil Pastor 37,25 remis u sędziów, decyzją szefa jury
  4. Zbigniew Jarosik 37,25 remis u sędziów, decyzją szefa jury
  5. Marcin Kamiński 33,25
  6. Daniel Śledzikowski 27,75
  7. Benedykt Kornaś 23,5
  8. Piotr Sztuk 22,75
  9. Tobiasz Jagiełło 21,75
  10. Adam Dymarczyk 21,5

Juicy Sour – piw ocenionych w kategorii: 61

  1. Szymon Kamiński 44,5
  2. Jakub Kawa 44,25
  3. Sławomir Kamiński 43,5
  4. Mateusz Szprendałowicz, Karol Marcula 42 remis u sędziów, decyzją szefa jury
  5. Paweł Tokarski, Grzegorz Szymecki 42 remis u sędziów, decyzją szefa jury
  6. Witold Borczyk 38,75
  7. Jakub Kosiński 38
  8. Artur Lesiak, Iwona Lesiak 37,5
  9. Krzysztof Grzegorczyk 37,5
  10. Rafał Stróżyna 37
  11. Piotr Rosenbaum 36,5
  12. Damian Korzeniewski 35,5
  13. Patryk Szkudlarek 35,25

New England IPA – piw ocenionych w kategorii: 78

  1. Jakub Kawa 50
  2. Mateusz Okrój 37,2
  3. Marcin Bukowski 35,4
  4. Szymon Kamiński 35,2
  5. Damian Korzeniewski 32
  6. Mariusz Jachimowski 30,6
  7. Rafał Cecotka 28,6
  8. Tomasz Rapiej 27,8

Nowofalowy Pils – piw ocenionych w kategorii: 58

  1. Maciej Brzozowski 43,5
  2. Mariusz Bystryk 38,75
  3. Marcin Jędrzejewski 37,5
  4. Maciej Furmanek 36,75
  5. Paweł Wilczyński 33,25
  6. Piotr Łapuć 26

Owsiany Stout – piw ocenionych w kategorii: 74

  1. Andrzej Poturalski 42,75
  2. Michał Daniłowski 41,25
  3. Adam Adamczuk 38,75
  4. Dorota i Jarosław Przybyłko 33,5
  5. Paweł Powroźnik 33,25
  6. Artur Wojnarowski, Bartosz Stopa 32,5
  7. Kamil Otola 29,5
  8. Paweł Twardak 28,5
  9. Łukasz Flis, Olga Flis 28
  10. Dawid Bobryk 25,75
  11. Mariusz Chilmon 24,75
  12. Jacek Stachowski 20,75

Pastry Imperial Stout – piw ocenionych w kategorii: 38

  1. Nikodem Fajdek 37,5
  2. Janusz Švach 35
  3. Maciej Brzozowski 34,75
  4. Paweł Kowalewski 32,5

Polotmave – piw ocenionych w kategorii: 33

  1. Maciej Furmanek 41
  2. Kamil Pasierbik 36, wyżej u sędziów
  3. Ireneusz Juraszczyk 36, wyżej u sędziów
  4. Mariusz Jachimowski 32,4
  5. Łukasz Sklarek 27

Brett Grodziskie – piw ocenionych w kategorii: 25

  1. Mikołaj Pieczynski 42,5
  2. Kamil Pasierbik 41,25
  3. Mariusz Bystryk 37,75 remis u sędziów, decyzją szefa jury
  4. Michał Pomianowski 37,75 remis u sędziów, decyzją szefa jury
  5. Maciej Palusiński, Joanna Mitek-Palusińska 32,25

Gose – piw ocenionych w kategorii: 35

  1. Jerzy Koczurek 42,25
  2. Mariusz Nowicki 39,25
  3. Damian Korzeniewski 32,25
  4. Mariusz Bystryk 30,25
  5. Szymon Kamiński 28

Koźlak – piw ocenionych w kategorii: 44

  1. Marcin Szarowski, Katarzyna Czaja 40,5
  2. Marcin Gruszczyński 36,75
  3. Michał Pomianowski 36
  4. Sławomir Kamiński 34
  5. Mikołaj Borzyszkowski 29,5
  6. Krzysztof Zach 28
  7. Sebastian Gębala 26,75

APA z herbatą – piw ocenionych w kategorii: 54

  1. Waldemar Mudryk 40
  2. Adam Pieczka, Jolanta Pieczka 37,25
  3. Grzegorz Zemla 37
  4. Filip Guilherme 34,75
  5. Sebastian Mucha 33,75
  6. Mirosław Herczek 32,75
  7. Damian Barwiński 32,5
  8. Kamil Dudek 32,25
  9. Anna Jodłowska 28,25
  10. Roman Kita 28
  11. Adrian Gardian 27,75

Witbier – piw ocenionych w kategorii: 70

  1. Ireneusz Misiak 42,2
  2. Piotr Mazurek 37,8
  3. Mateusz Krata 35,4
  4. Piotr Czachor 35
  5. Andrzej Pilarczyk 29,4 wyżej u sędziów
  6. Jacek Stachowski 29,4 wyżej u sędziów

Żytnie IPA. Piw ocenionych w kategorii: 55

  1. Damian Torba 43,25
  2. Marcin Kamiński 37,75
  3. Andrzej Pilarczyk 34
  4. Piotr Rosenbaum 33,25
  5. Bartłomiej Pochwat 32,5
  6. Ireneusz Misiak 31

W kategorii Niskoalkoholowe New England IPA do 2% alk. finał nie odbył się z powodów formalnych – wszystkie piwa finałowe przekroczyły wartość 2% alk. po badaniu laboratoryjnym.

Jednocześnie przyznano nagrody specjalne dla najbardziej wytrwałych piwowarów, którzy skutecznie zgłosili piwa w największej liczbie kategorii! W nagrodę każdy z piwowarów otrzyma bon zakupowy od Browamatora o wartości 200 zł.

  • Kamil Pasierbik – 12 kategorii
  • Jakub Kawa – 11 kategorii
  • ex aequo Karol Okoń i Sebastian Strzeliński – obaj po 9 kategorii

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku