fot. materiały prasowe

Grupa Browary Regionalne Jakubiak poinformowała o wypowiedzeniu w trybie natychmiastowym umowy dzierżawy Lwówka browarowi kontraktowemu Doctor Brew. Najprawdopodobniej jest to pokłosie ogłoszonego w czwartek porozumienia zawartego między Doctor Brew a Manufakturą Piwa Wódki i Wina.

– Szanowni Państwo, Pragnę poinformować, że podjąłem decyzję o wypowiedzeniu w trybie natychmiastowym umowy dzierżawy firmie Doctor brew. Produkcja marki Browar Lwówek będzie kontynuowana przez właściciela czyli grupę BRJ (pisownia oryginalna – przyp. red.) – napisał Marek Jakubiak na profilu Browaru Lwówek na Facebooku.

Doctor Brew wydzierżawił Browar Lwówek od Grupy BRJ jesienią 2018 r. Od tamtej pory produkowane tam były zarówno piwa spod lwóweckich marek, jak i te sygnowane przez Doctor Brew. W ciągu dwóch lat od zawarcia umowy zagwarantowane Doctorom zostało wyłączne prawo do zakupu zakładu, na co na początku 2019 r. były zbierane pieniądze w ramach akcji crowdfundingowej. Zebrano wtedy aż 3,24 miliony złotych.

Dużym mankamentem browaru w Lwówku Śląskim jest brak linii rozlewniczej, co mogło być przyczyną niestabilnej jakości produkowanych piw, spowodowanej utlenieniem.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku