Należąca do Janusza Palikota Manufaktura Piwa Wódki i Wina oraz Browar Doctor Brew chcą połączyć siły poprzez utworzenie holdingu. W czwartek obie strony poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie.

List intencyjny zawiera m.in. biznesplan na lata 2020-2024. Powołanie do życia holdingu ma zostać sfinalizowane już niedługo, bo do końca września. Na mocy porozumienia Doctor Brew ma objąć 25 procent udziałów w holdingu, pozostałe 75 procent – będzie należeć do Manufaktury Piwa Wódki i Wina, która jest właścicielem browaru w Tenczynku. Do holdingu ma wejść również Browar Niechanowo, który dzięki sukcesowi crowdfundingu jest aktualnie przejmowany przez Doctor Brew.

Reklama

Dzięki połączeniu w Tenczynku mają być warzone piwa sygnowane marką Doctor Brew – jest to o tyle istotne, że być może w ten sposób uda się podnieść jakość „doctorowych” piw. Aktualnie Doctor Brew warzy w dzierżawionym od Browarów Regionalnych Jakubiak Browarze Lwówek, w którym nie ma linii rozlewniczej, a piwo przed rozlewem musi być transportowane do innych browarów. Los samego Lwówka w tej chwili nie jest znany. Być może nadal będzie dzierżawiony, ale równie prawdopodobne jest to, że umowa zostanie zakończona i piwa będą tam warzone ponownie przez BRJ.

Utworzenie holdingu ma pozwolić na umocnienie pozycji rynkowej, rozwój produkcji wysokogatunkowych alkoholi i dalszą ekspansję w Polsce, jak również wejście na rynek w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Według założeń wartość giełdowa połączonych spółek ma w ciągu czterech lat wynieść 150 milionów złotych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama