Fot. Browar Tenczynek/Facebook

Nieużywana od dłuższego czasu nowa instalacja do dealkoholizacji ma zostać w końcu uruchomiona. Właśnie rozpoczyna się proces jej rozruchu. Zbiegło się to z rozpoczęciem postępowania układowego w Manufakturze Piwa Wódki i Wina oraz w Tenczyńskiej Dystrybucji.

W 2020 r. prowadzony był crowdfunding na rzecz spółki Tenczynek Bezalkoholowe. Zbierano wówczas pieniądze na zakup maszyny do dealkoholizacji. Akcja zakończyła się zebraniem blisko 4,2 milionów złotych. Urządzenie faktycznie zostało zakupione i przywiezione do Tenczynka, po czym jej temat z niewiadomych przyczyn ucichł. Być może produkcja BUHa była na tyle duża, że w Tenczynku nie było już mocy przerobowych na produkcję piw bezalkoholowych.

Reklama

Kwestię maszyny do dealkoholizacji przywołał niejako na nowo Tomasz Kopyra w swoim materiale poświęconym problemem Manufaktury Piwa Wódki i Wina oraz Browaru Tenczynek. Kopyr dziwił się wówczas, że kosztowna instalacja od dłuższego czasu stoi kompletnie nieużywana.

W poniedziałek z kolei Janusz Palikot poinformował o złożeniu wniosku o postępowanie układowe w dwóch spółkach w Manufakturze Piwa Wódki i Wina oraz w Tenczyńskiej Dystrybucji. Ma ono zabezpieczyć ich działalność tych firm do czasu uzgodnienia i uchwalenia układu z wierzycielami. Janusz Palikot zadeklarował, że celem zarządu spółek jest obecnie skuteczna restrukturyzacja, dzięki której możliwa będzie całkowita spłata wierzytelności z perspektywą późniejszych wypłat dywidendy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama