Fot. Browar Tenczynek/Facebook

Skonfliktowany z Januszem Palikotem, Kubą Wojewódzkim i Tomaszem Czechowskim Jan Śpiewak nagłośnił ostatnio zamykanie przez Manufakturę Piwa Wódki i Wina sieci sklepów Piwo Świeże dziś z Browaru Tenczynek oraz zaległości w wypłatach wynagrodzeń pracownikom. Spółka przyznaje, że zmaga się obecnie z zawirowaniami rynkowymi.

Jak donoszą media branżowe, Manufaktura Piwa Wódki i Wina opóźnia ostatnio również spłatę odsetek od zaciągniętych obligacji, wynoszących obecnie 108 tysięcy złotych. Co ciekawe w przyszłym roku do spłaty będzie znacznie większa suma – 22 milionów złotych.

Reklama

Cytowana przez portal Wirtualna Polska rzecznik prasowy Browaru Tenczynek Justyna Komorek poinformowała, że zaległości w wypłacie wynagrodzeń pracowników sklepów wiążą się z zawirowaniami rynkowymi skutkującymi koniecznością zmian w zarządzaniu płynnością Grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina.

Spółka deklaruje, że zaległe pensje zostaną wypłacone do końca miesiąca. Sklepy „Piwo Świeże dziś z Browaru Tenczynek” – jak poinformował aktywista Jan Śpiewak – mają zostać zamknięte wraz z początkiem lipca. Zostaną one zastąpione dystrybucją poprzez jedną ze znanych sieci sklepów spożywczych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama