fot. Nikolaus von Nathusius/Wikipedia

Po tym jak na przełomie roku 2017 i 2018 Grupa Browary Regionalne Jakubiak sprzedały browar w Tenczynku, kolejne należące do niej zakłady zostały wystawione na sprzedaż. Chodzi o Ciechan, Bojanowo i Lwówek. Przynajmniej tak wynika z informacji uzyskanych przez portal Wiadomości Handlowe i potwierdzonych u samego posła Marka Jakubiaka

Jak czytamy w artykule, „spółka liczy na to, że za Ciechana uzyska 60 mln zł. Dodatkowo chce zgarnąć 20 mln zł za Lwówek i około 28 mln zł za Bojanowo”. Poszczególne browary mogą być kupione osobno lub w pakiecie. Wg informacji uzyskanych przez redaktorów Wiadomości Handlowych, jest to część strategii BRJ-u, która zakłada zakup nieczynnych zakładów i przywracanie ich do życia. A sama decyzja o sprzedaży nie jest ponoć spowodowana problemami finansowymi. Piszę „ponoć”, ponieważ w kuluarach słyszałem inną wersję wydarzeń ;). Pamiętać jednak należy, że Browary Regionalne Jakubiak budują od zera browar w Darłowie oraz planują uruchomić produkcję w Biskupcu.

No to co, bawimy się w zgadywanie i obstawianie, kto przejmie browary w Ciechanowie, Lwówku Śląskim i Bojanowie? :). Piszcie swoje typy w komentarzach.