fot. zainwestujwbrowar.pl

Ruszyła zbiórka crowdfundingowa, której celem jest zebranie funduszy pokrywających około połowy kosztów budowy stacjonarnego Browaru Brokreacja. Powstanie on w Małopolsce w słynącym z parku rozrywki z rollercoasterami mieście Zator (pomiędzy Wadowicami a Oświęcimiem), a start produkcji planowany jest na lato przyszłego roku.

Brokreacja planuje za pomocą crowdfundingu typu equity (zakładającego sprzedaż akcji) zebrać maksymalną możliwą wg prawa kwotę, tj. milion euro, co w przeliczeniu daje 4,2 mln złotych. Cała inwestycja wyceniana jest na około 7-8 mln złotych.

Działalność nowego browaru oparta będzie na czterech filarach. Pierwszym z nich będzie produkcja piwa na potrzeby Brokreacji. Drugim – wynajmowanie mocy produkcyjnych browarom kontraktowym, trzecim – taproom przy browarze i obsługa turystów, czwartym zaś reaktywowanie lokalnej zatorskiej marki piwa, odwołującej się do realiów historycznych.

Sercem browaru będzie czteronaczyniowa warzelnia o wybiciu 30 hl z kadzią filtracyjną dostosowaną do produkcji piw o wysokim, sięgającym 40° Plato, ekstrakcie. Tanki fermentacyjne będą w czterech pojemnościach: 15, 30, 60 i 90 hl i początkowo mają pozwolić na wyprodukowanie około 8 tys. hl piwa rocznie. Cała instalacja zostanie tak zaprojektowana, aby bez problemu można było ją rozbudować do trzykrotnie większych mocy produkcyjnych, szacowanych na 24 tys. hl piwa rocznie. Poza tym browar będzie wyposażony w stację propagacji drożdży, laboratorium, pasteryzator przepływowy z buforem, linie do butelkowania i puszkowania. Wydzielone zostaną osobne pomieszczenie do leżakowania piw w beczkach drewnianych oraz przestrzeń do produkcji piw dzikich i kwaśnych. Nie zabraknie też części gastronomicznej z taproomem, oddzielonej od hali produkcyjnej szklaną ścianą.

Brokreacja wypuszcza 125 tys. akcji – każda po 33,60 złotych. Minimalny pakiet, który można kupić to dwie akcje. Dla akcjonariuszy przewidzianych jest szereg profitów, uzależnionych od liczby zakupionych akcji.

Film promocyjny zbiórki:

Wizualizacja browaru:

Oficjalna strona zbiórki:
http://zainwestujwbrowar.pl