Fot. materiały prasowe

Aż 65 milionów złotych – tyle mają kosztować inwestycje, które zostały zaplanowane przez Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn. Plany inwestycyjne dotyczą trzech najbliższych lat.

Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn planuje zainstalować nowoczesną linię rozlewniczą do puszek. Wyremontowane mają też zostać tanki leżakowe oraz wybudowany zostanie magazyn wyrobu gotowego i surowców. Zaplanowano również prace konserwatorsko-remontowe.

Reklama

– W pierwszej kolejności powstaną nowe linie rozlewnicze, magazyny oraz powiększone zostaną zdolności fermentacyjne. Wykorzystywane obecnie historyczne urządzenia produkcyjne będą stale utrzymywane w najlepszym możliwym stanie technicznym, aby mogły służyć jako referencja w procesie powstawiania piwa przez następne dziesięciolecia – mówi Adam Czap, dyrektor Browaru Zamkowego Cieszyn.

Jak informuje browar, powstająca w ramach inwestycji nowa linia rozlewnicza do puszek jest odpowiedzią na charakterystykę rynku. Niemal połowa sprzedawanego w Polsce piwa jest dystrybuowana właśnie w aluminiowych puszkach. Dodatkowo to rozwiązanie pozwala ograniczać koszty logistyki i ślad węglowy, ze względu na niższą wagę niż szkło. Jednocześnie do ponownego przetworzenia trafia w Polsce ponad 80 proc. puszek – to udział większy niż unijna średnia. Jest to więc opakowanie ekologiczne, które może być poddawane wielokrotnie recyklingowi.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama