fot. Nowak.michal/Wikimedia Commons

Należąca do Adama Ledy spółka Leda FI sp. z o.o. przegrała proces przed Sądem Arbitrażowym ze spółką MJG Investments FIZAN będącą obecnym współwłaścicielem Arcyksiążecego Browaru Zamkowego Cieszyn.

Sprawa trafiła do Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie z powództwa spółki Leda FI sp. z o.o. Chodziło o kwestię własności udziałów w browarze, a dokładnie zarzucania nieprawidłowości przy ich przejęciu przez nowych właścicieli.

Reklama

– Sąd Arbitrażowy nie dopatrzył się żadnych uchybień w tym procesie. Przyznano, że przejęcie to, będące konsekwencją niespłacenia pożyczki zaciągniętej przez podmioty powiązane z Leda FI sp. z o.o., było w pełni zgodne z zapisami umowy inwestycyjnej, na którą zgodziły się obie strony. Była ona zawarta przy udziale profesjonalnych kancelarii prawnych, zgodna z prawem oraz rynkowymi standardami. Leda FI sp. z o.o. nie doprowadziła do spłaty pożyczki udzielonej przez MJG Investments FIZAN, pomimo dwukrotnego przedłużania terminu jej spłaty – informuje Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej został wskazany w umowie inwestycyjnej podpisanej przez obie strony, co stanowi ogólnie przyjętą praktykę rynkową w tego typu umowach. W trakcie rozprawy każda ze stron wybrała wskazanego przez siebie arbitra, a ci dodatkowo arbitra przewodniczącego. W przypadku tego wyroku oddalającego powództwo Leda FI sp. z o.o. wyrok był jednogłośny – opowiedzieli się za nim wszyscy trzej arbitrzy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama