Jak już wcześniej informowaliśmy, Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn zmienia swoje portfolio. Wiadomo już, co stanie się z piwem Noszak – zostanie on zastąpiony zapowiedzianym kilka dni temu Cieszyn Pilsnerem.

Warto wspomnieć, że ambasadorem marki Noszak był polski zawodnik mieszanych sztuk walki Jan Błachowicz.

Reklama

– Marka Noszak odegrała istotną rolę w przypomnieniu mieszkańcom naszego regionu historii jednego z najwybitniejszych przedstawicieli rodu Piastów śląskich. W naszej ocenie rozpoznawalne głównie w skali lokalnej piwo wyczerpało jednak swój potencjał i nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Konsumenci w innych regionach Polski mogli mieć trudność ze zrozumieniem koncepcji „siedziby Noszaka” w Kończycach Małych – informuje browar.

Jak wyjaśnia Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn, obecnie ciężko jest powiązać XIX-wieczny zakład z krótkim epizodem w historii śląskich Piastów.

– Spójność i tożsamość historyczna i geograficzna stanęły u podstaw decyzji, której efektem jest Cieszyn Pilsner – dodaje.

Zdaniem ekipy browaru Cieszyn Pilsner znacznie lepiej będzie nawiązywał do historii zakładu, który – jako pierwszy w tej części Europy – zaczął warzyć i butelkować pilsa.

– Dlatego miejsce Noszaka, jako bieżącej marki Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn zajmie Cieszyn Pilsner – produkt o zasięgu ogólnopolskim, którego nazwa jasno wskazuje na jego pochodzenie i która w każdym miejscu będzie jednoznacznie kojarzona z Cieszynem i Śląskiem Cieszyńskim – czytamy w komunikacie.

Obecnie – oprócz pilsnera – w cieszyńskiej ofercie znajdują się: porter bałtycki, hefeweizen, lager (w wersji bez- i alkoholowej), a także double IPA.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama