fot. Browar Śląski Alternatywa/Facebook

Pomimo zapowiadanego przez rząd otwarcia gastronomii Browar Śląski Alternatywa z Rudy Śląskiej poinformował, że nie otworzy się w tym roku. Właściciele lokalu wierzą, że uda im się wrócić w 2022 r.

W czasie lockdownu produkcja browaru praktycznie stanęła z uwagi na to, że piwa z Browaru Śląskiego Alternatywa zaopatrywał przede wszystkim knajpy, hotele i restauracje.

Reklama
– Ostatnie miesiące były dla nas koszmarne, bardzo ciężkie… Patrzenie na to, że nasze marzenia idą w ruinę… patrzenie na puste stoły, na tysiące litrów piwa, które z dnia na dzień się starzeje i w końcu trzeba je wylać, patrzenie w piątkowe i sobotnie wieczory w ciemność i ciszę naszego wymarzonego browaru, patrzenie na naszą alternatywną cudowną ekipę, która od miesięcy żyje nadzieją, że będzie lepiej, patrzenie na topniejące w zastraszającym tempie pieniądze potrzebne na spłatę kredytów, leasingów, energii utrzymującej instalacje i comiesięcznych stałych faktur…
– czytamy na Facebooku.
Tweet

Właściciele chcą dać sobie teraz czas na odbicie się od dna, aby w przyszłym roku znowu móc przyjąć klientów w Browarze Śląskim Alternatywa.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama