fot. Browar Stu Mostów/Facebook

Dwa piwa z Browaru Stu Mostów zostały wycofane ze sprzedaży. Z półek sklepowych znikną ART+35 Tiki Sour IPA Pink Guava & Calamansi oraz SALAMANDER Guava IPA.

Część warki ART+35 Tiki Sour IPA Pink Guava & Calamansi nie została odpowiednio spasteryzowana. W efekcie może dojść do powtórnej refermentacji i przegazowania zawartości. Dotyczy to partii L010621/402/01 z datą do 01.06.2021 r.

Reklama

– Rekomendujemy, aby posiadane puszki jak najszybciej schłodzić w lodówce, po czym dostarczyć do miejsca zakupu w celu dokonania zwrotu – pisze na Facebooku Browar Stu Mostów. W przypadku zauważenia wybrzuszenia na puszce – mocno schłodzone w lodówce piwo należy ostrożnie otworzyć, pozbyć się zawartości, zrobić zdjęcie i zgłosić się do nas na adres: [email protected] Puszkę wyrzućcie do pojemnika na tworzywa sztuczne w kolorze żółtym – dodaje.

Z kolei przyczyną wycofania piwa SALAMANDER Guava IPA (data ważności: 22.01.2021, numer partii: L220121/001/01) jest złe odwirowanie chmielin, przez co dochodzi do zjawiska nazywanego utratą koloidalnej stabilności produktu. Przekładając z polskiego na polski, oznacza to, że piwo ma nieatrakcyjny wygląd, jednak jest w pełni zdatne do spożycia.

– Wypijając je świeże (przechowywane w lodówce) być może niczego nieestetycznego nie zauważycie. Delikatne wstrząśniecie przed otwarciem mu nie zaszkodzi. W każdym razie w wypadku chęci jego zwrotu zapraszamy do udania się do miejsca zakupu – pisze Browar Stu Mostów.

To już kolejne wycofane piwo w ostatnich dniach – wcześniej podobny los spotkał dwa rodzaje bezalkoholowego piwa Mini Maxi z Browaru PINTA, Gelato: Kiwi, Pear & Lime z Browaru Funky Fluid oraz Sour Ale Ananas z Browaru Bury.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama