Fot. Festiwal Piwowarów Domowych/Facebook

Festiwal Piwowarów Domowych nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że będzie ono odbywało się w cyklach dwuletnich, a to oznacza, że odbędzie się ono dopiero w połowie 2024 r.

– Decyzja o tej zmianie zapadła po analizie dotychczasowych edycji, rozmowach w gronie organizatorów – Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz PSPD Sp. z o.o. (spółki zależnej Stowarzyszenia), a także z dotychczasowymi i potencjalnymi sponsorami – czytamy na stronie Festiwal Piwowarów Domowych na Facebooku.

Reklama

W dalszej części czytamy, że sytuacja popandemiczna oraz obecny kryzys gospodarczy sprawiły, że sponsorzy nie są w stanie co roku wesprzeć organizatorów Festiwalu Piwowarów Domowych. To właśnie dzięki temu wsparciu możliwe było zapewnienie piwowarom noclegów, zwrotu kosztów dojazdu, minimalnej aranżacji i pomocy technicznej, a także atrakcyjnych nagród dla najlepszych piw i stoisk.

– Tylko w ten sposób mogliśmy zrekompensować wysiłek włożony w wystawienie się na FPD hobbystom, którzy nie działają komercyjnie i z wielomiesięcznych przygotowań nie czerpią korzyści finansowych i marketingowych. Aktualne realia – sytuacja popandemiczna i wysoka inflacja nie pozostały bez wpływu na budżety sponsorów. Nie mogąc skorzystać z ich wsparcia w takiej skali jak dotychczas, bylibyśmy zmuszeni znacząco podnieść ceny biletów, a to spowodowałoby zmniejszenie zainteresowania gości. Kolejnym utrudnieniem są także rosnące koszty najmu obiektów i usług eventowych – piszą organizatorzy.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć organizację przyszłoroczne edycji, proszeni są o kontakt mailowy na adres: [email protected].

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama