fot. Festiwal Piwowarów Domowych/Facebook

Planowany na 12 czerwca 2021 r. III Festiwal Piwowarów Domowych nie odbędzie się. Decyzję tę podjęto w minioną sobotę podczas walnego zebrania Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Odwołanie festiwalu ma związek z niepewnością co do nadchodzących miesięcy pod kątem pandemii, obostrzeń w życiu publicznym i odbywania się eventów.

Reklama
– W ostatnich tygodniach szczegółowo analizowaliśmy wiele ofert, budżetów i scenariuszy alternatywnych. W dużym skrócie – impreza stanęła przed ogromnym ryzykiem organizacyjnym, zdrowotnym i finansowym. Skala złożoności tak dużej imprezy w bezpiecznym otwartym plenerze, wystawienie dodatkowej infrastruktury i zapewnienie podobnego poziomu jakości dla uczestników i wystawców mocno przewyższają planowany budżet imprezy.
– czytamy w opublikowanym na stronie PSPD komunikacie
Tweet

Jak poinformowano, przygotowywane jest za to mniejsze, bardziej kameralne – PSPD oraz Browar Zamkowy Cieszyn planują bowiem zorganizować Zlot Piwowarów Domowych. Zlot ma się odbyć pod gołym niebem – impreza będzie okazją dla piwowarów domowych, aby powymieniać się swoimi piwami domowymi, podegustować, pobawić i posłuchać swoich doświadczeń.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama