Międzynarodowa społeczność sędziów piwa zareagowała na toczącą się na Ukrainie wojnę, która została wywołana przez Federację Rosyjską. Przyjęta rezolucja zakłada m.in. rezygnację z uczestnictwa w konkursach organizowanych w Rosji i na Białorusi.

Treść rezolucji opublikował na Facebooku Piwnego Garażu Michał Kopik. Czytamy w niej, że międzynarodowa społeczność sędziów piwa potępia agresję wojsk rosyjskich na Ukrainę. Zdecydowano, że sędziowie CIBJ nie będą brać udziału w konkursach organizowanych na terenie Rosji i Białorusi. Organizacja wzywa do usunięcia wszystkich rosyjskich i białoruskich piw i nieocenianie ich. Apeluje także o ograniczenie kooperacji z browarami rosyjskimi, a także z innymi firmami z Rosji. Jednocześnie wyrazili solidarność ze wszystkimi Rosjanami i Białorusinami, którzy nie popierają działań władz państwowych tych krajów.

Reklama

The Community of International Beer Judges zrzesza ponad 500 profesjonalnych sędziów z całego świata. Wśród nich są członkowie z Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Pełna treść rezolucji:
https://www.facebook.com/PiwnyGarazpl/posts/455827393003042

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama