No i mamy trzeci odcinek cyklu Kawa w Piwie. Tym razem będzie on poświęcony trzem kawowym nowościom, a także zachęcę Was do lektury jednej z kilku opublikowanych w tym tygodniu recenzji :). Zapraszam!

Dwie kawowe nowości przygotował Browar Revolta. Są to: Coffee Milk Stout oraz African Coffee Milk Stout. Niestety, nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat tych piw. Jeśli się czegoś więcej o nich dowiem, dodam aktualizację :).

Reklama

Znacznie więcej wiadomo o piwie Tiamat z Browaru BIRBANT. Jest to imperialny stout o ekstrakcie 24° Plato i zawartości alkoholu 10,5%. Dodano do niego cascarę (czyli suszony miąższ otaczający przed obróbką ziarno kawowca), kawę Rwanda Rushashi wypaloną przez palarnię Kyoto.

Na koniec odsyłam Was również do recenzji świetnego piwa I’m Your Barista (Panama Geisha Deborah Nirvana) z Browaru Maltgarden. W jego składzie znalazło się sporo kosztujące ziarno Panama Geisha Deborah Nirvana przygotowana przez firmę Savage, będącą w zasadzie kolektywem producentów kawy, którym zależy na jakości na każdym etapie produkcji ziarna.

Zobacz także:
Wieści Tygodnia #278

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama