fot. Browar Kormoran

Browar Kormoran ma nową linię rozlewniczą. Przy okazji tej inwestycji zdecydowano się odświeżyć wygląd używanych przez ten olsztyński browar butelek, a także nieco przemodelować klasyczną linię piw Kormorana.

Nowe butelki produkowane są przez O-I Poland S.A. w Hucie Szkła Jarosław. Charakteryzują się one ciekawie rozwiązanym wtłoczeniem, w którym docelowo umieszczane będą etykiety. Ponadto nie zabrakło też graweru z nazwą browaru. Cała butelka w porównaniu z obecnie dostępną sprawia wrażenie smuklejszej.

Jeśli chodzi o wspomniane przemodelowanie oferty, to zmiany dotknęły piw bezglutenowych. Jasne dołączyło do klasycznej linii, na którą do tej pory składały się przede wszystkim: Kormoran Jasny oraz Kormoran Ciemny. Zrezygnowano natomiast z BezglutenNowego Ciemnego i Kormorana Jasnego Niefiltrowanego. Ale to nie wszystko, ponieważ browar wprowadza też nowość: chmielony na zimno Marynką Kormoran Lekki (11° Plato i 4,5% alkoholu). Wszystkie będą miały ujednolicone etykiety.


Przypominam, że na moim blogu trwa głosowanie na Nowość Miesiąca. W specjalnie przygotowanym formularzu można wybrać trzy najciekawsze piwa, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Link do ankiety:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/glosujemy-na-nowosc-maja/