fot. Szczecin Beer Fest/Facebook

Beer Geek Night 2017 w Szczecinie zbliża się wielkimi krokami i organizatorzy regularnie udostępniają kolejne informacje na temat tej imprezy. Tym razem dowiedzieliśmy się, jakie szkło otrzymają ci, którzy zdecydują się kupić wejściówki. Będzie to tzw. IPA Glass z Krosna, przez producenta nazywane „Szklanką do piwa rzemieślniczego”. Oczywiście szklanka będzie obrandowana logo imprezy.

Z krośnieńskim „IPA Glass” wiąże się ciekawa historia. Otóż na początku to polskie szkło degustacyjne wyglądało inaczej i do złudzenia przypominało oryginalne szkło o tej samej nazwie, produkowane przez niemiecką hutę Spiegelau. Niemieckiej firmie się to nie spodobało i skontaktowało się z Krosnem, najprawdopodobniej grożąc konsekwencjami prawnymi. W rezultacie polskie „IPA Glass ver. 1.0” musiało zostać wycofane z rynku i zastąpione tym, które dziś znamy ze sklepowych półek m.in. hipermarketów. Osobiście ten model szkła lubię – gwarantuje całkiem niezłe walory degustacyjne, będąc przy tym całkiem wytrzymałe. Tak się jakoś złożyło, że nazbierało mi się już chyba pięć tych szklanek :D.

Na koniec przypomnę, że bilety na tę całonocną piwną imprezę, która odbędzie się 14 października w szczecińskim klubie PERON 5 przy dźwiękach przebojów popowych i rockowych, zostały wycenione na 25 zł. Kilka dni temu pisałem też, jakie browary przyjadą w tym dniu do Szczecina – zainteresowanych odsyłam >>tutaj<<.

Link do odpowiedniej podstrony na portalu bilety.fm:
https://bilety.fm/pl/muzyka/2259-bilety-na-beer-geek-night-14-pazdziernika-2017-o-18-00-w-klubie-5-peron-w-szczecinie.html

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/149612402292545