Piwny Informator, czyli Artur Grotha, wraz z końcem roku zabrał się za podsumowywanie liczby lajków na facebookowych stronach z branży piwowarskiej. Przed świętami opublikowane zostały statystyki profilów browarów stacjonarnych – na podium znalazły się wtedy wyłącznie koncernowe marki: Carlsberg, Tyskie oraz Lech. Dziś otrzymaliśmy kolejną porcje liczb – tym razem podliczone zostały browary kontraktowe. 

Reklama

I tak na dzień 30 grudnia 2017 r. zdecydowanie w rankingu prowadzi Doctor Brew z ponad 50 tys. lajków. Drugie miejsce należy do Browaru PINTA z niespełna 40 tys. fanów. Podium zamykają Inne Beczki, które na swoim koncie mają ponad 27 tys. polubień.

A komu najszybciej przyrasta liczba fanów na Facebooku? Największym przyrostem lajków może pochwalić się Browar Inne Beczki, który polubiło od grudnia zeszłego roku prawie 12,8 tys. osób. Na drugim miejscu znalazł się Browar Trzech Kumpli, który jest jednym z nielicznych browarów, które ani razu mnie nie zawiodły – w ciągu roku zdobył 8,7 tys. polubień. Niewiele mniej, bo trochę ponad 8,6 tys. fanów zyskał Browar Doctor Brew.

Pełne zestawienie:
https://www.facebook.com/PiwnyInformator/posts/1299121343525838

Zestawienie przyrostu lajków w ciągu ostatniego roku:
https://www.facebook.com/PiwnyInformator/posts/1299055993532373

Reklama