Trzy medale przywiozły polskie browary z tegorocznego European Beer Star – konkursu organizowanego przez Verband Private Brauereien Deutschland, Verband Private Brauereien Bayern oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe. Dwa z nich trafiły w ręce należącego do Carlsberg Polska Browaru Okocim. Z polskich kraftowców wyróżniony został Browar Recraft. 

Browar Okocim dostał brąz w kategorii porter bałtycki za piwo Okocim Mistrzowski Porter, natomiast złoto w kategorii „South German-Style Hefeweizen Hell” za piwo Okocim Klasyczna Pszenica. Jeśli chodzi o Recraft to wyróżnione zostało piwo Milkołak (kategoria: Sweet Stout / Milk Stout), któremu sędziowie przyznali brązowy medal. Pełne wyniki są dostępne >>tutaj<<.

Reklama

Wynik ten nie jest może jakiś szczególny, ale w porównaniu do zeszłej edycji mamy zauważalny progres. W ubiegłym roku jedynym nagrodzonym polskim piwem był Kasztelan Niepasteryzowane Pszeniczne w kategorii South German-Style Kristallweizen. Zaskoczeniem wówczas był brak polskich porterów na podium, co w tym roku na szczęście zostało naprawione ;). O poprzedniej edycji pisałem >>tutaj<<.

European Beer Star 2017 to 14 edycja tego konkursu. W tym roku zgłoszonych zostało łącznie 2151 piw (o 2,2% więcej niż w ubiegłym roku) w 60 kategoriach z 46 krajów.

Reklama