Po moim urlopowaniu wracam z cyklicznymi wpisami. Jako pierwszy na tapetę idzie Przegląd Piwnych Wydarzeń Tygodnia. Wiem dziś jest wtorek, a nie poniedziałek. Niestety, wczoraj jakoś się nie wystarczyło mi czasu, aby usiąść i przejrzeć to, co czeka nas w tym tygodniu. Wierzcie mi, że przygotowanie tego przeglądu zajmuje naprawdę sporo czasu. No, ale nic – sprawdźmy, co czeka nas w tym tygodniu :).

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email kuba@chmielnik-jakubowy.pl lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Zachodniopomorskie

Z okazji 6. urodzin Browaru Stara Komenda zabierzemy Was w magiczną podróż w czasie pełną iluzji, dobrej muzyki i wyrafinowanych słodkości.
13:00 KAWA NA ŁAWĘ – premiera Latte Blond Ale. Od kiedy wystartowała Piwna Rewolucja dodanie kawy do piwa, to była tylko kwestia czasu. Ten pomysł na dobre przyjął się w piwach ciemnych, głównie Stoutach. Jednak długo nie trzeba było czekać a kawę dodano również do piw jasnych. Nie bylibyśmy sobą aby na 6. Urodziny Starej Komendy nie pójść o krok dalej. Nasze Latte Blond Ale to innowacyjne połączenie tradycyjnego piwa belgijskiego ze szlachetną kawą.
Tu aromaty gruszki, brzoskwini i gałki muszkatołowej spotykają się z mocą ziaren Arabica z Hondurasu, Brazylii i Kolumbii i lekką nutą waniliową.

18:00-20:00 „Vintage Piano Trump Show” czyli stylowe animacje

20:00 Koncert folkowego zespołu Stary Szmugler

Będzie magicznie i nastrojowo ale też głośno i wesoło. Zapraszamy do wspólnego świętowania! (Źródło: Facebook)

Dolnośląskie

Zapraszamy na wydarzenie nad wydarzeniami!!! Mamy przyjemność przedstawić Wam nowego krasnala, który powstał w wyniku przyjacielskiej współpracy Bistro Narożnik i Browaru Profesja ?
Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że w tak zacnym browarze powstało piwo specjalnie dla nas dedykowane! ??? OBERŻYSTA to piwo górnej fermentacji w stylu premium bitter. Lekkie, z delikatną nutą przypraw i kwiatów pochodzących od słoweńskich i niemieckich chmieli. Piwo doskonale zbalansowane, idealne zarówno do posiłku, jak i do wypicia z przyjaciółmi. Zapraszamy do wspólnego świętowania!  (Źródło: Facebook)

Nie od dziś wszyscy oławianie wiedzą o Oławskim święcie piwa. W tym roku to już III edycja PROBUS Festu. Na ten dzień zaplanowanych jest sporo atrakcji: dania serwowane z foodtrucków, warsztaty i atrakcje dla dzieci, muzyka na żywo oraz występ gwiazdy wieczoru, którą w tym roku jest GRZEGORZ HALAMA OKLASKY! Zapraszają Probus i Przyjaciele! (Źródło: Facebook)

Małopolskie

W sobotę zawita do nas Browar Hopkins wraz z 4 mocarnymi piwami starzonymi w beczkach.

Trzy beczki jedno piwo. Biohazard (whisky porter) w beczkach po:
– Whisky Laphroaig
– Bourbon’ie
– Czerwonym winie Tempranillo

oraz Black Jack – porter bałtycki z kukułkami leżakowany w beczce po Laphroaig. Piwa niedostępne w butelkach, a w Krakowie można się będzie go napić tylko u nas. Zapraszamy 🙂 (Źródło: Facebook)

Mazowieckie

Zapraszamy na premierę Cheerful Grodzisza, naszej kolejnej wariacji na temat stylu grodziskie w kooperacji z Piwne Podziemie, która odbędzie się równolegle w Same Krafty vis-à-vis i na Warszawski Festiwal Piwa, ostatniego dnia lata.  Piwo ma 7,7 Blg i 3,2 alk. W zasypie 50% słodu wędzonego czereśnią, 40% słodu wędzonego dębem i wiśnie, które nadały piwu różową barwę, więc jest to pierwszy Pink Grodzisz 🙂 Wpadajcie na nasze stoisko festiwalowe i do lokalu! (Źródło: Facebook)

Zapraszamy na wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych w Europie. Nie tak dawno rozpoczęła się moda na piwa rzemieślnicze. Warzone przez pasjonatów, z surowców wysokiej jakości. Szybko przerodziła się w rewolucję: nowe browary rzemieślnicze połączyły piwowarską tradycję z nowoczesnością. Tworzą piwa ekstremalne, niezwykle pijalne, zaskakujące intensywnością smaku. Doświadczenie, po którym nie ma powrotu do świata pozbawionego smaku „piwa dla każdego”. Poznajcie artystów-rzemieślników, opanowujących piwowarską sztukę do perfekcji. (Źródło: Facebook)

Opolskie

Czwarta część opolskiej bitwy piwowarskiej o miano najlepszego piwowara domowego. Startujemy o godzinie 17:00 i rozlewamy piwo do 19:00, głosować na najlepsze piwa można do godziny 19:30, po przeliczeniu glosów, około 20:00 ogłaszamy wyniki. Tym razem piwowarzy zmierzą się w stylu New England IPA (Vermont Ipa). Jest to piwo, którego prekursorem jest The Alchemist, browar z amerykańskiego stanu Vermont.  (Źródło: Facebook)

Świętokrzyskie

To już III edycja Święta Piwa w Busku- Zdroju! Jedyna taka impreza w regionie, która która zabierze Was w bawarskie klimaty.

W tym roku czekają na Was :
– piwa z 13 różnych browarów
– tańce do bawarskiej muzyki,
– świeże i pachnące precle,
– grillowane przekąski prosto z Bawarii,
– konkursy z nagrodami (wbijanie gwoździ, picie piwa na czas przez słomkę itd…)
– nauka jodłowania
– i wiele wiele innych atrakcji

Nie może Was zabraknąć! (Źródło: Facebook)

Wielkopolskie

Niesamowita Sprawa po raz kolejny zaprasza na akustyczne piwo i kraftową muzykę. (Źródło: Facebook)