„Pozostałe piwa pod marką spółki Doctor Brew sp. z o.o. są produkowane zgodnie z przyjętymi procedurami i standardami oraz oparte na sprawdzonych, oryginalnych recepturach” – czytamy w opublikowanym dziś (21 czerwca) na Facebooku oświadczeniu Huberta Hermana, prezesa zarządu Browaru Niechanowo, odnoszącym się do przegazowanych, a w rezultacie wybuchających, butelek uwarzonego tam bezalkoholowego piwa BeFree (regularnego oraz truskawkowego). W rozwinięciu artykułu, w ramach kronikarskiego obowiązku, zamieszczam całą treść komunikatu.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU SPÓŁKI WIELKOPOLSKIE BROWARY REGIONALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W NIECHANOWIE

Działając w imieniu spółki Wielkopolskie Browary Regionalne sp. z o.o. z siedzibą w Niechanowie, w związku z licznie zgłaszanymi reklamacjami piwa bezalkoholowego Be free (marki spółki Doctor Brew sp. z o.o. z siedziba we Wrocławiu ), niniejszym informuję o wadzie produkcyjnej w/w towaru, powstałej w związku z zastosowaną przez nas technologią produkcji. Pomimo starań naszej strony nie udało się nam zapewnić stabilności produktu.

Wobec powyższego i zgodnie z ustaleniami ze spółką Doctor Brew sp. z o.o., proces produkcji przedmiotowego piwa bezalkoholowego został wstrzymany. Rekomendujemy również natychmiastowe wycofanie produktu z obiegu rynkowego (również najnowszych warek).

Zaznaczam, iż pozostałe piwa pod marką spółki Doctor Brew sp. z o.o. są produkowane zgodnie z przyjętymi procedurami i standardami oraz oparte na sprawdzonych, oryginalnych recepturach, a wstrzymanie wytwarzania piwa bezalkoholowego Be free nie wpływa na jakość pozostałych produktów produkowanych w Browarze Niechanowo, w szczególności piw w/w marki.

Hubert Herman
Prezes Zarządu


Przypomnę, że o sprawie pisałem dwa tygodnie temu zaraz po tym, jak Browar Doctor Brew opublikował komunikat, że z uwagi na mocne przegazowanie wycofane ze sprzedaży zostają wszystkie, wysłane do sklepu, powyżej wspomniane piwa. Przyczyną problemu najprawdopodobniej była źle przeprowadzona pasteryzacja w Browarze Niechanowie.