Zachodniopomorskie będzie miało drugi festiwal piwa – i to w naprawdę krótkim odstępie czasu! Wszak od Szczecin Beer Fest nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a tu – na niewiele ponad tydzień przed – zapowiedziana została druga tego typu impreza, tym razem w Kołobrzegu. Pośród organizatorów Colberg Festival, bo taką nazwę nosić będzie to wydarzenie, które odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2017 – znalazły się m.in. osoby odpowiedzialne za organizację tegorocznego szczecińskiego festiwalu.

Reklama

O samym festiwalu było cicho aż do wczoraj, gdy ruszyło oficjalne wydarzenie na Facebooku. Niestety nie zdradzono przy okazji zbyt wielu szczegółów. Impreza odbędzie się w samym centrum miasta na skwerze 750-lecia, u zbiegu ulic Dubois i Katedralnej. Wiemy też, że spodziewanych jest 10 browarów – pośród osób zainteresowanych fejsowym eventem jest Krzysztof Śmiglak z Browaru Łąkomin i Łukasz Rokicki z Browaru Rockmill, więc jest szansa, że browary te na festiwalu się pojawią. Na ich stoiskach piwo poleje się z około 50 kranów – spróbować będzie można zarówno klasyki z Polski i zagranicy, jak również piw nowofalowych. W programie przewidziano również spotkania z piwowarami, prezentacje surowców i sprzętu dla piwowarów domowych, wywiady z ciekawymi ludźmi z branży piwnej oraz konkursy.

Organizatorami Colberg Festival są: ekipa Szczecin Beer Fest, Fundacja Historia Kołobrzegu oraz Colberg – Kołobrzeska Fabryka Piwa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Koszalin, a sam festiwal został dofinansowany ze środków województwa zachodniopomorskiego oraz z budżetu miasta Kołobrzeg.

Jeśli jesteś z Kołobrzegu i wahasz się, czy warto pójść na taką imprezę, to zachęcam do lektury mojej relacji ze Szczecin Beer Fest. Akurat może pomoże Ci podjąć decyzję :).

Reklama