fot. Warszawski Konkurs Piw Domowych/Facebook

Session IPA według domowej receptury Pawła Twardaka zostanie uwarzone przez Browar PINTA – piwo zostało wybrane Grand Prix Warszawskiego Konkursu Piw Domowych 2019. W piątek (25 października) odbyło się ogłoszenie jego wyników.

Piwowarzy domowi mieli do dyspozycji osiem kategorii konkursowych – american porter (21 zgłoszeń), brett english barley wine (19 zgłoszeń), belgian dubbel (56 zgłoszeń), fruit gose (49 zgłoszeń), lager wiedeński (14 zgłoszeń), session IPA (68 zgłoszeń), smoked stout (40 zgłoszeń) oraz sour imperial IPA (22 zgłoszenia).

Na uwagę zasługują dobre wyniki szczecinian – Bartłomiej Henkelman zdobył trzecie miejsce w kategorii fruit gose, natomiast Sławomir Kamiński – szóste w kategorii session IPA.

Poniżej pełne wyniki finałów konkursu:

American porter (piw ocenionych 21):
1. Marcin Jamontt – 38,5 pkt.
2. Mikołaj Ignacak – 29

Brett english barley wine (piw ocenionych 19)
1. Mateusz Wilczyński – 35,75
2. Łukasz Wasilewski – 35,5
3. Bartosz Packo – 29,5

Belgian dubbel (piw ocenionych 56):
1. Adam Halwa – 40,6
2. Krystian Sarna – 37,4
3. Mateusz Karol – 36
4. Filip Guilherme – 34,2
5. Paweł Grześ – 29,6
6. Michał Limanowski – 25,6

Fruit gose (piw ocenionych 49):
1. Piotr Antolik – 43
2. Kamil Pasierbik – 41,75
3. Bartłomiej Henkelman – 40
4. Marcin Jamontt – 38,5
5. Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz – 38
6. Jakub Jałoszyński – 37,25
7. Mariusz Stępień – 35,5
8. Michał Matysiak – 35
9. Krzysztof Grzegorczyk – 35
10. Paweł Tokarski i Grzegorz Szymecki – 34,75
11. Paweł Kowalewski – 34,25
12. Dawid Konat – 34
13. Artur Lesiak i Iwona Gruszka – 33
14. Maciej Falkowski – 27,75
15. Artur Pasieczny – 22,75

Lager wiedeński (piw ocenionych 14):
1. Tomasz Piszczelski – 37,8
2. Patryk Adamiec – 32,8

Session IPA (piw ocenionych 68):
1. Paweł Twardak – 42,25
2. Łukasz Kryśkiewicz – 40
3. Krzysztof Grzegorczyk – 39
4. Artur Lesiak i Iwona Gruszka – 38,5
5. Dawid Pietkiewicz i Kacper Anklewicz – 37,75
6. Sławomir Kamiński – 36,5
7. Aleksander Truszkiewicz i Mikołaj Truszkiewicz – 33
8. Piotr Adamonis – 29,5
9. Adam Szmyd – 25,75

Smoked stout (piw ocenionych 40):
1. Paweł Nowicki – 45,8
2. Maciej Falkowski – 39,2
3. Krzysztof Bednarski – 33,8
4. Filip Gabryel – 30,4

Sour imperial IPA (piw ocenionych 22):
1. Damian Korzeniewski – 45
2. Mikołaj Pieczyński – 43
3. Andrzej Wójciak – 33,5

Spośród zwycięzców poszczególnych kategorii został przyznany tytuł Grand Prix, który – jak już wyżej wspomniałem – powędrował do Pawła Twardaka. Oprócz uwarzenia piwa w Browarze PINTA otrzymał też nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku