Po urlopowej przerwie czas nadrobić newsowe zaległości. A działo się ostatnio sporo – najważniejszą chyba wiadomością była jednak ubiegłotygodniowa informacja o zmianie gospodarza Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych. Wydarzenie przenosi się z Browaru Zamkowego Cieszyn do… Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli.

Tym samym Browar Staropolski został też głównym sponsorem konkursu.

Reklama

– Chcielibyśmy z tej okazji bardzo podziękować Państwu Monice i Markowi Łycyniakom (współwłaścicielom Browaru) oraz zarządowi Kultowego Browaru Staropolskiego za zaufanie i podjęte rękawice! – pisze na Facebooku Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Co istotne, to właśnie w Zduńskiej Woli uwarzone zostanie najlepsze piwo konkursu, czyli Grand Champion.

– Zwycięzca uwarzy piwo wg domowej receptury w Kultowym Browarze Staropolskim w Zduńskiej Woli i otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł, której to nagrody fundatorem jest Kultowy Browar Staropolski! – dodaje PSPD.

W związku ze zmianami organizacyjnymi zmianie uległy terminy przyjmowania piw konkursowych. Recepcja piw rozpoczyna się dziś (15 maja i zakończy 22 maja).

Nie ujawniono przyczyn zmiany miejsca, w którym odbywały się Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych. Można przypuszczać, że ma to związek z poważnymi zmianami w cieszyńskim browarze, który wraz ze zmianą właścicieli zmienia choćby nazwę na Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama