Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA

Wracamy z recenzjami po kolejnej – niestety dość długiej – przerwie. Wiązało się to najpierw z nawałem pracy poza portalem, a następnie z dwutygodniowym urlopem. A zatem – jako, że baterie mam już jako tako naładowane – czas zająć się kolejnym interesującym piwem, które piłem już 1,5 miesiąca temu – a były to Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA z Browaru Harpagan.

Ezoteryczne Szuwary w wersji podstawowej to imperialny porter bałtycki, do którego dodano mrożone wiśnie. Recenzowana przeze mnie wersja dodatkowo trafiła do beczek po winie Pinot Noir. Jestem mega ciekaw efektu, jaki udało się tu osiągnąć – szczególnie, że piwa wine barrel aged uważam za ciekawsze niż te leżakowane w beczkach po destylacie. Wino wnosi owocowo-dziki charakter, który bardzo mi pasuje.

Reklama

Browar Harpagan nie byłby sobą, gdyby uwarzył zwykły porter bałtycki, dlatego jest to trunek w wersji imperialnej, a w jego zasypie znalazł się niestandardowy dla tego stylu słód żytni. Na temat użytych chmieli oraz drożdży na etykiecie informacji nie znajdziemy. A jak już jestem przy etykiecie, to ona jak najbardziej trzyma harpaganowy poziom. Powiem krótko – przyciąga wzrok :).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA:

woda, słód jęczmienny, słód żytni, mrożone owoce wiśni, granulaty chmielowe, drożdże piwowarskie.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane

Parametry piwa Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA:

Styl: imperialny porter bałtycki
Ekstrakt:
b/d
Alk. obj.:
 9,5%
IBU:
 b/d
Hop rate: b/d

Data przydatności do spożycia: 01.12.2023

Wygląd: Ciemnobrunatne, wpadające w czerń, nieprzejrzyste.
Piana: Brązowa, niska, rachityczna, szybko całkowicie zanika.
Aromat: Winne, beczkowe, wiśniowe. W tle czekolada.
Smak: Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA to bardzo dobre piwo. Najpierw najbardziej wyczuwalna staje się czekolada, ciasto czekoladowe z nadzieniem wiśniowym. W tle bardzo przyjemna winność, wyraźnie kojarząca się z czerwonym winem. Trunek jest umiarkowanie słodki, bardzo dobrze ułożony.
Wysycenie: Umiarkowane.

Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA
Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA

Bardzo dobre piwo. Otrzymałem w nim wszystko to, czego oczekiwałem. Jest więc słodowa czekoladowość, która świetnie komponuje się wiśniowymi akcentami. Całość uzupełnia pochodząca z beczki winność. Ezoteryczne Szuwary Pinot Noir BA to trunek, który wypiłem z przyjemnością.

Cena: 26,28 zł za 0,33 litra w sklepie internetowym

Reklama