Fot. Sklep Piwoteka Centrum/Facebook

Po 15 latach działalności Piwoteka zawiesza działalność ze swoich sklepowych lokalizacji, w której działała prawie 15 lat. Chodzi o sklep Piwoteka Centrum przy ul. 6 sierpnia 1/3 w Łodzi.

– Aktualna sytuacja ekonomiczna w Polsce jest skrajnie nieprzyjazna dla prowadzenia działalności gospodarczej. Pompowane przez spółki Skarbu Państwa ceny energii i paliw mają bardzo duży, negatywny wpływ na działalność małych firm. Jednocześnie szalejąca inflacja, której nikt z rządzących nie przeciwdziała, powoduje, że wielu z nas nie stać na coraz to droższe piwo kraftowe – czytamy na stronie sklepu na Facebooku.

Reklama

Piwoteka ma kilka pomysłów na funkcjonowanie sklepu, jednak nie jest to możliwe w małym, bo jedynie 15-metrowym lokalu, z którym wiążą się wysokie koszta – ogromny czynsz i rachunki za prąd.

– Pamiętajcie jednak, że my nie mówimy „żegnajcie”, a jedynie „do widzenia!”. Coś wymyślimy, żeby w centrum Łodzi było dostępne dobre piwo (a może i nie tylko!) w sklepie – pisze Piwoteka.

Piwoteka Centrum przy ul. 6 sierpnia w Łodzi działa jedynie do końca lutego 2023 r. Sklep Piwoteka Górniak będzie funkcjonować normalnie, podobnie zresztą jak sklep internetowy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama