Ruszając z Przeglądem Piwnych Wydarzeń Tygodnia nie sądziłem, że przygotowywanie poszczególnych odcinków będzie tak czasochłonne. Choć staram się przygotowywać je sobie wcześniej, to i tak mi to nie wychodzi i muszę rzeźbić w poniedziałek po pracy :P. No, ale może w końcu dojdę do wprawy i wpisy będą pojawiać się wcześniej niż jest to obecnie. A dzieje się sporo, w tym tygodniu nie zabraknie festiwali, premier i kranoprzejęć :).

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu.

Reklama

Zachodniopomorskie

W dniach 1 i 2 lipca w Kołobrzegu odbędzie się COLBERG FESTIVAL. W trakcie festiwalu będziecie mogli odwiedzić stanowisko historyczne Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, obejrzeć zabytkowe pojazdy i skosztować rzemieślniczych piw uwarzonych przez browary restauracyjne, regionalne i rzemieślnicze. Sobota (1.07) godziny otwarcia: 11:00 – 23:00. Niedziela (2.07) godziny otwarcia: 11:00 – 23:00

Podczas dwóch dni festiwalowych czeka na Was mnóstwo atrakcji:
– wystawa przygotowana przez Fundację Historia Kołobrzegu
– swoje produkty zaprezentuje 10 browarów
– piwa poleją się z ponad 50 kranów
– poznacie najlepsze klasyczne piwne style z Polski, Czech i Niemiec oraz piwa spod znaku piwnej rewolucji
– skosztujecie dania z oferty food trucków

Oprócz tego czekają Was jeszcze: spotkania z piwowarami, prezentacje surowców i sprzętu dla piwowarów domowych, wywiady z ciekawymi ludźmi z branży piwnej oraz konkursy. Wszystkie piwa na festiwalu produkowane są z najlepszych surowców i z zachowaniem najwyższych standardów piwnego rzemiosła. Nie możecie tego przegapić, trudno sobie wyobrazić lepszą inaugurację wakacyjnego sezonu!!! (źródło: Facebook)

Małopolskie

Potrójną premierą rozpoczynamy sezon piwnych nowości w T.E.A. Time. Już w najbliższą sobotę będziecie mogli skosztować trzech premierowych piw warzonych w naszym browarze w sercu Krakowa. A to dopiero początek- tego lata jeszcze kilkakrotnie Was zaskoczymy. Tym razem zaspokoimy gusta zarówno tych, którzy poszukują chmielowych doznań, klasyki i letniego orzeźwienia. Przyjdźcie i zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy. (źródło: Facebook)

Już w najbliższą sobotę 1 lipca wpada do nas ekipa Browaru Łańcut, świętować swoje pierwsze urodziny i przy okazji zrobić u nas małe kranoprzejęcie! Zapraszamy wszystkich serdecznie! (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Festiwal piwa i piąte urodziny Browaru Artezan. W tym roku swoje piwa zaprezentują: Piwne Podziemie i Szałpiw. Będzie dobre jedzenie i muzyka. Szczegóły wkrótce! (źródło: Facebook)

Trochę spóźnione wydarzenie, ale będzie impreza, będzie się działo! Rezerwujcie czas i bierzcie znajomych, bo piwa nie zabraknie. Więcej informacji pojawi się z czasem ;). (Źródło: Facebook)

Podkarpackie

Kranoprzejęcie Browaru Piwoteka! Łódzki Browar zawita do nas już 30 czerwca! Premiera najnowszego piwa Figiel Gastro – Sour Mango Ale oraz 7 równie smakowitych piw. Wraz z beczkami odwiedzi nas również ekipa Browaru. Do zobaczenia w Kraftmanii! (źródło: Facebook)

Pomorskie

Tradycyjnie już w wigilię OPEN’ERa 27-go czerwaca, będziemy mieli zaszczyt gościć pionierów polskiego craftu, Browar PINTA. Na Starowiejskiej 40, Pinta stawi się w komplecie czyli Ziemek, Grzesiek i Marek. Opowiedzą trochę historii, przedstawią piwa, które przywiozą. (źródło: Facebook)

Śląskie

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w II Śląskim Festiwalu Piwa w samym sercu stolicy Górnego Śląska, który odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 1 lipca 2017 roku. Na Rynku powstanie miasteczko piwne otwarte dla smakoszy i miłośników piwa, a każdego dnia towarzyszyć nam będzie szereg atrakcji. Celem imprezy jest prezentacja mieszkańcom Katowic i Aglomeracji Śląskiej współczesnej oferty handlowej branżowych wystawców – małych producentów i dystrybutorów piwa. Szczególny nacisk zostanie położony na poznawanie nowych, wyrafinowanych smaków i promowanie tradycji warzenia piw rzemieślniczych. Impreza jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, a uzupełnieniem programu będą wydarzenia kulturalne: I Śląski Festiwal Kapel Studenckich, koncerty muzycznewe i usługi gastronomiczne. (źródło: Facebook)

Wielkopolskie

Wszystkie nasze piwa na kranach, cała nasza ekipa na miejscu ;-). Wpadajcie w piątek do Piwnej Stopy – napijemy się piwa, porozmawiamy; będzie dobrze! (źrodło: Facebook)

Aktualizacja: 27.06.2017, godz. 18:28:13

Reklama