Fot. Stara Komenda Browar/Facebook

Najstarszy działający obecnie szczeciński browar restauracyjny – Stara Komenda – obchodzi 10 rocznicę powstania. Lokal ruszył dokładnie 20 września 2011 r. Z tej okazji uwarzone zostało bardzo interesujące urodzinowe piwo – barley wine leżakowane w beczce po Jacku Daniel’sie.

– Browar już od momentu otwarcia był pełen gości, zwolenników dobrego jedzenia, picia oraz klimatowego miesca. Odwiedzali nas nie tylko młodzi, ale także seniorzy, regularne grupy turystów z Niemiec, Szwecji, Austrii. Przez ten czas działalności zorganizowaliśmy wiele imprez tematycznych jak Oktoberfest, Dzień Św. Patryka, Halloween. Uwarzyliśmy wiele gatunków piw specjalnych jak np. Saison, Grodziskie, Gose. Nasze piwa zostały wpisane na listę Produktów Tradycyjnych – pisze Browar Stara Komenda na Facebooku.

Reklama

Lokal mieści się w kamienicy, w której niegdyś funkcjonowała komenda garnizonu wojskowego i stąd wzięła się nazwa browaru. Dzięki pozyskanym z Unii Europejskiej funduszom obiekt został odpowiednio przebudowany i zainstalowano w nim nowoczesny sprzęt warzelniczy.

Urodzinowe piwo ma swoją premierę w dniu urodzin browaru, tj, 20 września. Jest to gęste, mocne, długo leżakowane i bardzo złożone piwo o charakterze typowo degustacyjnym. Trunek przez 16 miesięcy dojrzewał w dębowej beczce po whiskey Jack Daniel’s.

– Dzięki temu do piwa trafiły niepowtarzalne akcenty szlachetnego alkoholu, kokosa i wanilii – opisuje Stara Komenda.

Starej Komendzie życzę wszystkiego co najlepsze. Będąc na studiach bardzo często odwiedzałem ten lokal na początku jego działalności :).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama