Ubiegłoroczny zwycięzca Szczecińskiej Ligi Piwowarów – Wojciech Gasek – będzie jednym z dwóch piwowarów, którzy w czwartek (9 listopada) wezmą udział w kolejnej ligowej bitwie. Drugim będzie Michał Stefaniak. Tym razem publiczność, która zjawi się w pubie The Office w Szczecinie, będzie miała okazję spróbować klasycznego brytyjskiego stylu, jakim jest bitter. Początek wydarzenia zaplanowano tradycyjnie na godz. 20:00. 

Bitter, wbrew swojej nazwie i obiegowej opinii, wcale nie jest piwem gorzkim. Wielu beer geeków uważa go wręcz za styl mega nudny. Faktycznie, jego główną zaletą jest sesyjność i niska zawartość alkoholu, co łatwo docenić przy dłuższym siedzeniu w pubie ;).

Reklama

Na koniec, jak co dwa tygodnie, przypomnę zasady – podczas bitwy zaprezentowane zostaną dwa piwa we wspomnianym wyżej stylu, a zebrana w pubie publiczność drogą głosowania wybierze to, które jej najbardziej smakowało, biorąc pod uwagę opis stylu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej wysłać swoje zgłoszenie na adres [email protected].

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/290056334820845/

Reklama