Ponad 20 wystawców pojawi się na tegorocznym szczecińskim Oktoberfeście. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend na terenie zlokalizowanej w samym centrum Szczecina Alei Kwiatowej.

– Będą tu królowały browary z różnych regionów Polski. Znajdziemy wyroby rzemieślnicze, smakowe, delikatne, z procentami, ale i też bez. Piwa warzone z różnych słodów, leżakowane w odpowiednich warunkach i przygotowywane z największą starannością – informuje Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o., która jest organizatorem wydarzenia.

Reklama

Wśród browarów, które po raz pierwszy zaprezentują się na tej cyklicznie, są: Antybrowar, Harpagan, Lubrow, Nieczajna, Amber i Piwojad. Premierowo osobne stanowisko będzie mieć też szczeciński kontraktowiec Gryfus.

– Oprócz wspomnianych browarów, które będą pierwszy raz gościły podczas naszego wydarzenia, pojawią się oczywiście nasi stali bywalcy. Znajdziemy stoiska: Browaru za Miastem, Browaru Stu Mostów, Browaru Koreb, Browaru Pod Zamkiem, Browaru Colberg, Maltgarden, Piwo z Żuka, Miejskiego Browaru Stargard, Chmiel Świat Piwa Szczecin, Browaru Witnica oraz Pasieki Dziki Miód, która będzie miała w swojej ofercie również cydr – dodaje Maciej Łabaziewicz z ŻSzTW.

Podczas wydarzenia foodtrucków, a na scenie będą odbywały się koncerty, występy, prelekcje oraz quizy. Równolegle odbędzie się jesienna odsłona spaceru tematycznego Pivny Szczecin, poprowadzona 1 i 2 października przez Tomasza Wieczorka (cena: 69 złotych).

Oktoberfest Szczecin startuje w piątek 30 października o godzinie 16.00 i tego dnia potrwa do północy. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o 12.00 w południe i skończy o północy, w niedzielę potrwa od południa do godziny 18.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama