Stowarzyszenie na rzecz Polskiego Kunsztu Rzemieślniczego Wolny Kraft przygotowało zestaw 10 piw z polskich, niewielkich browarów rzemieślniczych, który mogą zakupić wyłącznie członkowie organizacji. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany bezpośrednio browarom.

Inicjatywa ta jest formą wsparcia browarów, które z uwagi na panującą epidemię i gastronomiczny lockdown znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.

Reklama

W skład dostępnego wyłącznie dla członków stowarzyszenia w cenie 149,33 zł zestawu wchodzą: West Playa z Browaru Brovca, Ritmo Pils z kooperacji browarów Czarna Owca i Absztyfikant, Pink Stranger z Browaru De Facto, Imperium Kara Mustafy & Peanut Butter z Browaru Kazimierz, Pils Milicki z Browaru Milicz, Jadwisia Król z Browaru Monsters, Biere Blanche z Browaru Palatum, unlockhops!@%!z Browaru Przetwórnia Chmielu, Wyprawa do Belgii z kooperacji browarów Tumski oraz Absztyfikant oraz Apache z Browaru Wagabunda.

– Piwa, które prezentujemy w zestawie pochodzą z małych, rzemieślniczych browarów, często takich, gdzie pracuje tylko jedna osoba. Niektóre jeszcze fermentują, inne czekają na rozlew. Niektórych jest bardzo, bardzo mało. Wiele rzeczy może się wydarzyć na ostatniej prostej – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Organizatorzy akcji zastrzegają sobie prawo do modyfikacji zestawu w sytuacji, gdy browar wycofa swoje piwo ze sprzedaży, bądź też zapasy się skończą. Wstępnie przygotowano 200 zestawów.

Za dystrybucję piw odpowiedzialny jest sklep SmakPiwa.pl. Wysyłka zestawów jest planowana na 7-12 grudnia br., aby piwa dotarły do odbiorców przed świętami.

Szczegóły:
https://wolnykraft.org/panta-rei-zestaw-degustacyjny/

Składka członkowska w Stowarzyszeniu Wolny Kraft wynosi 49 zł za trzy miesiące lub 149 złotych za cały rok.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama